Білокриницька
територіальна громада

Рівненська область, Рівненський район

Звіт сільського голови за 2024 рік

Звіт

сільського голови про роботу Білокриницької сільської ради та її виконавчих органів за 2024 рік

2024 рік – другий рік повномасштабного вторгнення. Але спільною злагодженою роботою депутатського корпусу, виконавчого комітету та апарату сільської ради робота була спрямована на покращення життя громади та досягнення спільного бажання кожного – якнайшвидшої перемоги.

Протягом 2024 року апарат Білокриницької сільської ради та її виконавчі органи керувалися різними Програмами розробленими з урахуванням пропозицій членів виконавчого комітету та депутатів Білокриницької сільської ради, керівників державних підприємств, установ та організацій, що функціонують на території ради. З травня 2024 року основним документом, щодо плану та напрямків розвитку громади є Стратегія розвитку Білокриницької територіальної громади на період до 2027 року. Це документ стратегічного планування місцевого рівня, що визначає стратегічні, оперативні цілі та завдання для сталого розвитку територіальної громади. Стратегічної ціль 1. «Сталий економічний розвиток та розвиток території» - досягається через реалізацію таких оперативних цілей:

-         створення умов для розвитку малого та середнього бізнесу в громаді;

-         - підвищення рівня комфорту та безпеки в громаді.

Деякі завдання Стратегії та локальних Програм реалізовано за наявності фінансування з державного, обласного та сільського бюджетів, коштів підприємств, міжнародних фінансових організацій та інвесторів, спонсорської допомоги та інших джерел, не заборонених законодавством України. Реалізація заходів та завдань на 2024 рік сприяла забезпеченню розвитку соціальної сфери та безпеки громадян територіальної громади.

Стратегічне бачення розвитку Білокриницької територіальної громади буде досягатись завдяки реалізації двох стратегічних цілей, кожна з яких включає низку оперативних цілей та завдань.

Втілення проектів здійснюється відповідно до першочерговості потреб з урахуванням фінансової можливості бюджету сільської ради та вимог воєнного стану в Україні. У зв’язку із відсутністю достатнього фінансування  з числа внесених до Плану заходів 52 проектів, протягом 2024 року здійснювалася реалізація 17 проектів.

 

Стратегічні цілі

Орієнтовний обсяг фінансування,

грн

Фактично профінансовано, грн.

% виконання

1.Сталий економічний розвиток та розвиток території

56 100 000

17 559 699

31,3

2. Розвиток  людського потенціалу

20 350 000

17 687 406

86,9

 

Для реалізації проєктів місцевого розвитку Білокриницька громада зорієнтована на залучення коштів з усіх можливих джерел, передусім коштів інвесторів, фінансування у межах грантових конкурсів, вагомим джерелом для громади є фінансування з обласного та державного бюджетів.

 

Джерела фінансування

Заплановано, грн.

Профінансовано, грн.

% виконання

Бюджет ТГ

34 850 000

24 478 232

70,2

Державний/обласний бюджет

41 600 000

10 768 873

25,9

Всього

76 450 000

35 247 105

46,1

 

Відділом соціально-економічного розвитку, інвестицій, внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю протягом 2024 року підготовлено проєкти угод, договорів, меморандумів для подальше їх підписання з метою спільного розв'язання питань, що стосуються розвитку територій, соціально-економічного співробітництва, обміну досвідом та ресурсами між муніципалітетами. Підписання договорів дозволяє об'єднати зусилля та здійснити спільні проекти для покращення життя громадян.

У 2024 році Білокриницькою сільською радою, відповідно до Закону України «Про співробітництво територіальних громад»,  було підписано:

3 міжмуніципальні  договори:

  • Договір про співробітництво територіальних громад у сфері адміністративних послуг у формі реалізації спільних проектів – з Бабинською, Корнинською та Бугринською сільськими радами.
  • Договір про співробітництво територіальних громад у сфері соціальних послуг у формі реалізації спільних проектів – з Бабинською, Корнинською та Бугринською сільськими радами.
  • Договір про співробітництво територіальних громад у сфері культури і туризму у формі реалізації спільних проектів – з Турійською селищною радою.

Міжнародне територіальне співробітництво  

  • меморандум про співпрацю між містом Сомерсет, штат Огайо, США.
  • договір про співпрацю з Фондом «Бджоли та дерева» Республіка Польща.

 

Протягом 2024 року було розроблено та подано 26 грантових проєктів, що можуть фінансуватися за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги, інших міжнародних фінансових установ та організацій, державних коштів  та інших донорів, з них:

 

Підтримано

7

27 %

Відхилено

16

62 %

На розгляді

3

11 %

Підтримані проєкти:

Бюджетна партисипація від А до Я. Метою проєкту є сприяння формуванню в громадах інфраструктури для впровадження комплексної та інклюзивної системи партисипативного бюджетування, збільшення залучення громадян до бюджетного процесу в громадах. В рамках проекту відбулися навчання для працівників громади з впровадження інструментів бюджетної партисипації. Розроблено нормативно-правові акти щодо інструментів бюджетної партисипації. У громаді була проведена комплексна інформаційно-просвітницька кампанія для жителів -  «День бюджету громади», під час якої жителі подавали свої пропозиції до бюджетів на наступний рік. По завершенню проекту розроблено брошуру «Бюджет для громадян”, що містять спрощену презентацію інформації про бюджет громади. На реалізацію даного проекту залучено 54230 грн. (кошти міжнародної підтримки).

Протягом звітного періоду, завдяки участі в проєкті USAID «Говерла»: отримані наступні матеріальні цінності

  1. Подрібнювач гілок ARPAL з причепом, включно з 3 наборами додаткових ножів, загальна вартість якого становить 595 289 грн
  2. Пересувна освітлювальна вежа з генератором на причепі DEPCO, загальна вартість якої становить 556 314 грн.

Виявлення можливостей використання спадщини для економічного розвитку малих громад  (USAID   АРПІ). Метою проекту є  виявлення можливостей  громади з використання потенціалу місцевої спадщини в цілях місцевого економічного і культурного розвитку. В рамках проєкту ГО «Агентство з розвитку приватної ініціативи» створено Аналітичний звіт  за результатами швидкої оцінки економічного потенціалу спадщини.  Даний звіт з практичними рекомендаціями дозволить забезпечити розроблення дієвих місцевих програм розвитку туристичних продуктів як одним з основних пріоритетів громади. Також в рамках проєкту було розроблено та надруковано буклет «Культурна спадщина громади». На реалізацію проекту залучено 350 000 грн.

Не згасне світло. Не зітруться імена (УКФ). Проект спрямований на популяризацію сучасного меморіального мистецтва з метою збереження та вшанування пам’яті загиблих захисників нашої громади, які віддали своє життя за свободу та мир.

Передбачено встановлення інтерактивного комплексу з інформацією про загиблих героїв нашої громади. На реалізацію проекту залучено 181 200 грн.

Per Forma Танець в ритмі казки. Метою проекту є надання можливості дітям не лише навчитися дітям хореографічній постановці, а й відчути себе героями казки.  В сучасних реаліях війни танець є засобом психологічного розвантаження.

В результаті проекту забезпечено навчання дітей,  отримано сценічні костюми  та спортивний інвентар. На реалізацію проекту залучено 26 208 грн.

ІМПУЛЬС Проєкт спрямований на розвиток та підтримку молодіжних працівників. Даним проєктом було передбачено навчання молодіжних працівників за двома рівнями – базовий та  спеціалізований. В Білокриницькій громаді, в ромках проєкту було  підготовлено 4 молодіжні  працівники. На реалізацію проекту залучено 150 000 грн.

Активна молодь - сильна громада. Проєкт спрямований на створення та розвиток дієвої молодіжної ради. В рамках проєкту передбачено навчання молодіжних активістів, консультативна підтримка в розробці положення про Молодіжну раду та створення, налагодження роботи молодіжної ради та забезпечення офісною технікою, меблями та настільними іграми. В рамках проекту отримано: ноутбук, проектор, екран для проектору, 5 крсел-мішків, настільна гра «Світ Громад» на загальну суму 89187 грн.

Варто також зазначити, що в 2024 році виграли ще один важливий проект Молодь ТуТ. Даний проект забезпечує можливість неформальної освіти молоді, консультативної та фінансової допомоги в запровадженні інноваційних напрямків роботи з молоддю. Активізація молоді через напрацювання  заснування та діяльності Молодіжної Ради. Проект передбачає створення молодіжних просторів для проведення дозвілля.

В рамках проекту передбачено кошти на: ремонт актової зали школи під створення молодіжного центру (50 000$) ; меблі та обладнання на суму (10000$); навчання молоді громади (25000$). Період реалізації проекту – 2025-2026 роки.

В ході підтриманих проектів залучено коштів 

5  853 428 грн. 

Залучені кошти на навчання працівників та підготовку аналітичних звітів (м’які проекти)

500 000 грн.

Отримані матеріальні цінності від проектів у 2024 році на загальну суму

1 502 428 грн.

У  2025-2026 роках буде доступно

85 000$ США.

 

З метою впровадження реформи децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування, які повинні стати більш спроможними, підзвітними перед громадянами та такими, які здатні ефективно надавати послуги  Білокриницька сільська рада взяла участь у проекті  агенції USAID «ГОВЕРЛА»  «Підвищення ефективної роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування». Даним проектом передбачено визначення індексу організаційної спроможності (ОРІ)  органу місцевого самоврядування  та розроблення Плану інституційного розвитку Білокриницької сільської ради.

Індекс спроможності показує рівень людського, фінансового та адміністративного потенціалу  ОМС, Моніторинг здійснюється  за трьома сферами спроможності:

1) взаємодія з зацікавленими сторонами,

2) залучення та використання ресурсів,

3) стратегічне планування та бюджетування

4) інше.

Затверджений План інституційного розвитку Білокриницької сільської ради налічує 44 заходи, та має бути виконаним до липня 2025 року.

 Протягом липня – грудня 2024 року працівниками органу місцевого самоврядування  проводилась роботу задля посилення адміністративного потенціалу та покращення надання прозорих та підзвітних громадянам послуг.

 

З метою забезпечення доступу громадян до інформації, повнішого задоволення потреби населення в інформаційній продукції одним з напрямків роботи громади є забезпечення ефективної комунікації з громадськістю.

Протягом 2024 року інформування здійснювалася на сторінці у Facebook, у Telegram каналі, на Веб-сайті громади, а також на YouTube каналі.

 

Невід'ємною  умовою реалізації будь-яких програмних заходів є фінансування, тобто успішна реалізація бюджетного процесу.

Питання формування бюджету, ефективний розподіл та перерозподіл бюджетних коштів розглядалися на всіх без винятку пленарних засіданнях сесії сільської ради.

Забезпечено організацію  бюджетного процесу протягом бюджетного періоду 2024 року в наступних показниках :

  • уточненим  планом бюджету територіальної громади на 2024 рік передбачено доходів в сумі  144 511 512,00 грн., в тому числі по загальному фонду – 142 222 522,00 грн., по спеціальному фонду – 2 288 990,00 грн. Фактично надійшло доходів в сумі  155 325 985,93 грн., в тому числі по загальному фонду – 147 910 142,65 грн., що становить 104 % до уточненого плану,  по спеціальному фонду – 7 415 843,28 грн;
  • уточненим планом бюджету територіальної громади на 2024 рік передбачено видатків в сумі 165 455 674,00 грн., в тому числі по загальному фонду -  118 751 841,00 грн., по спеціальному фонду – 46 703 833,00 грн. Касові видатки за 2024 рік склали в сумі – 158 212 007,02грн., в тому числі по загальному фонду – 116 806 234,76 грн., що становить 98,36 % до уточненого плану, по спеціальному фонду – 41 405 772,26 грн., що становить 88,66 % до уточнених призначень.

Одним із головних завдань підвищення спроможності місцевого самоврядування, фінансової самостійності та стійкості  є бюджет територіальної громади, а  дохідна частина територіальної громади  забезпечує певну стабільність місцевого бюджету розподіляючи фінансові надходження серед багатьох складових.

У структурі доходів бюджету громади найбільшу питому вагу мають  податкові надходження : податок та збір на доходи фізичних осіб, внутрішні податки на товари, податок на майно, єдиний податок. Податкові надходження у власних доходах  бюджету територіальної громади  є одним із головних завдань підвищення спроможності місцевого самоврядування, фінансової самостійності та стійкості  для реалізації місцевих бюджетних програм та заходів.

Платниками податків 2024 року є  156 юридичних підприємств та установ та  4720 фізичних  осіб. У динаміці в порівнянні з 2023 роком відбулося зменшення власних доходів, відхилення яких у сторону зменшення  складає  2 612 474,99 гривень або 3 відсотки, вилучення військового ПДФО значно вплинуло на стан місцевого бюджету територіальної громади у 2024 році,  зокрема на обсяги надходжень та структуру.

В розрізі надходжень значне збільшення дохідної частини протягом 2024 року у порівнянні з 2023 роком є, а саме:

- акциз збільшився(акцизний податок) на   11 176 688,43 гривень або  на  48,5 відсотків;

- місцеві податки та збори, що сплачуються згідно з Податковим кодексом  збільшились (плата за землю, земельний податок  та орендна плата за землю)  на  5 131 290,97 гривень або на 24 відсотки;

- єдиний податок збільшився на 4 783 555,20 гривень на 38,3 відсотків;

- податок з доходів фізичних осіб зменшився на 19 692 876,13 гривень на 46,9 відсотків.

Надходження по ПДФО склали 22 274 216 гривні, планові призначення по ПДФО виконано на 109,7 відсотків, зменшення надходжень цього податку у порівнянні з 2023  роком зменшилось на 19 692 876 гривень, або 46,9 відсотків. Це зниження є наслідком вилучення військового ПДФО з місцевих бюджетів, яке відбулося у жовтні 2023 року.

Акцизного податку надійшло протягом  2024 року 34 195 477 гривень, приріст надходжень в порівнянні з 2023 роком склав 11 176 688 гривень, або 48,5 відсотків.

Фактичне надходження від справляння на території громади податку на майно складають 26 487 830 гривень, приріст надходжень в порівнянні з 2023 роком склав 5 131 291 гривня, або 24 відсотка.

Єдиний податок, що надходить до загального фонду бюджету громади  за 2024 рік складає 17 285 521 гривня, що на 4 783 555 гривень більше ніж у  бюджетному  2023 році, або  на 38,3 відсотка . 

Загалом, зважаючи на значне зниження надходжень ПДФО, зниження надходжень до загального фонду місцевого бюджету громади не таке вагоме, оскільки гарну динаміку показують місцеві податки та збори, зокрема, єдиний податок та плата за землю, акциз також показав суттєве зростання.

Аналізуючи дохідну частину 2024 року у порівнянні з 2023 роком можна зазначити, що  обсяги надходжень бюджету територіальної громади  демонструють значне зростання у 2024 році. Основні категорії надходжень включають: податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) — 22,274 млн. грн (збільшення на 17,2% або +3,26 млн грн), єдиний податок — 17,29 млн. грн (збільшення на 56,1% або +7,59 млн. грн), місцеві податки і збори — 26,488 млн грн (збільшення на 87,2% або на + 12,34 млн. грн. ),  і акциз — 34,195 млн грн (збільшення на 216,1% або+ 18,37 млн. грн. ).

До спеціального фонду бюджету Білокриницької  сільської територіальної громади  у 2024 році надійшло  доходів в сумі  7 415 843,28  гривні, в тому числі:  екологічний податок в сумі 6 945,26 гривень, інші неподаткові надходження в сумі 301,15 гривня, надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством в сумі 924 125,10 гривень, благодійні внески, гранди і дарунки  склали 4 534 860,81гривень  та доходи від операцій з капіталом  157 977,89 гривень .Офіційних трансфертів надійшло  на загальну суму 1 668 990,00 гривень, з них: субвенція з місцевого бюджету за рахунок залишку коштів освітньої субвенції, що утворився на початок бюджетного періоду на суму 483 090,00 гривень та субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти  на суму 1 185 900,00 гривень .

Загальна сума надходжень за іншими джерелами власних надходжень від отриманих благодійних внесків, грантів та дарунків та від підприємств, установ та організацій   за 2024 рік по громаді 4 534 860,81  гривень.

Поповнено бібліотечний фонд  КЗ «Центральна публічна бібліотека» нашої громади    від Рівненської обласної бібліотеки для дітей ,фундації імені князів благодійників острозьких ,національного інституту міжнародних відносин, Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки  шляхом отримання благодійної допомоги  на загальну суму 43 345,12 гривень.

Отже, не дивлячись на умови воєнного стану, на зміни у правочинних та нормативних документах, динаміка росту податків громади  має тенденцію до зростання, загальна картина дохідної частини бюджету громади  свідчить про необхідність прийняття заходів для стабілізації та збільшення доходної  частини місцевого бюджету територіальної громади.

Уточненим планом на 2024  рік передбачено видатків в сумі 165 455 674,00 грн., в тому числі по загальному фонду -  118 751 841,00 грн., по спеціальному фонду – 46 703 833,00 грн. Касові видатки за 2024 рік склали в сумі – 158 212 007,02грн., в тому числі по загальному фонду – 116 806 234,76 грн., що становить 98,36 % до уточненого плану, по спеціальному фонду – 41 405 772,26 грн., що становить 88,66 % до уточнених призначень.

В першу чергу проводилось фінансування захищених статей: заробітної плати, придбання продуктів харчування, розрахунки за спожиті енергоносії. За залишковим принципом фінансувалась решта видатків. В цілому на виплату заробітної плати використано 83 663 075,93 гривень. Видатки на розрахунки за спожиті енергоносії склали 6 986 359,01 гривень. На соціальне забезпечення використано 6 152 476,16 гривень. Придбано продуктів харчування на суму 3 672 671,04 гривень. Передано трансфертів органам управління інших рівнів на суму  7 539 540,12 гривень. На оплату послуг, придбання  матеріалів, обладнання та інвентаря використано 3 454 0080,68 гривень. трансферти підприємствам установам та організаціям склали  1 737 140, 24 гривень.

В галузевому розрізі 70,5 % видатків загального фонду бюджету сільської територіальної громади становлять асигнування на утримання галузі освіти. За  2024 рік на фінансування галузі спрямовано 82 322,4 тис.грн.,  що на 9 991,7 тис.грн., або на 13,8 % більше, ніж за 2023 рік.  Із загального обсягу фінансування 68 408,7 тис.грн., або 82,1 % спрямовано на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам освітніх закладів та  5  725,5 тис.грн. (6,95 %) - на оплату спожитих енергоносіїв. На харчування дітей в закладах дошкільної освіти та учнів загальноосвітніх закладів  громади спрямовано 3 797,3 тис. грн.

На утримання органу місцевого самоврядування за рахунок коштів  бюджету територіальної громади використано 9 976, 9 тис. грн., що відповідає 98,7 % запланованого показника. У порівнянні з попереднім роком витрати збільшилися на 1 728,9 тис.грн., або на 21,4%. Питома вага використаних коштів в загальній сумі видатків  бюджету сільської територіальної громади становить    8,5 %.

Протягом 2024 року встановлено контроль  за дотриманням фінансово-бюджетної дисципліни, за недопущенням росту дебіторської та кредиторської заборгованості бюджету громади, своєчасною виплатою заробітної плати, оптимізацією витрат  по використанню бюджетних коштів.

Підтримка та розвиток малого, середнього підприємництва є визначальним фактором 2024 року розвитку економіки громади. Платниками податків 2024 року є  156 юридичних підприємств , установ та  4720 фізичних  осіб.

На території громади  здійснюють свою діяльність  ряд підприємств:

  •  надання послуг з розбірки та продажу запасних частин: ТОВ МЕЙН ТРАНС,  ТОВ ЄВРОПА АВТО СЕРВІС, ТОВ «Рівненський автоцентр «КАМАЗ»;
  • надання послуг вантажного автомобільного транспорту ТОВ ЄВРОПА ТРАНС АГРО; 
  • мережа автозаправних станцій, яку представляють ТОВ «Сокар Петролеум», ТзОВ «ОККО-ДРАЙВ», ТОВ «СТРОЙНЕФТЕПРОДУКТ ХХІ», АТ «Концерн Галнафтогаз»;
  • агропромислова галузь, яку представляють  ТОВ "Гощамілк", ТОВ «Зірка Карпат», ТОВ «Рівненське аграрне підприємство», ІСГ Західне Полісся НААН; ТОВ ПАРТНЕР АГРО;
  • торгівельну мережу представляють ТОВ «АТБ-маркет», об’єднання підприємств громадського харчування та  деякі дрібні торгові мережі.

Вагомий внесок у розвиток агропромислової галузі громади щодо справляння єдиного сільськогосподарського податку  у 2024 році  були ТОВ «Зірка Карпат», ТОВ «Рівненське аграрне підприємство», ТОВ ПАРТНЕР АГРО,ТОВ ГРУПА ІНВЕСТ, та інші на загальну суму 1 270 549 гривні.

Найбільш вагомими  платниками єдиного податку загального фонду бюджету громади були ТОВ Архітоп плюс, ТОВ «Центр дитячого здоров’я  «Бейбідок», ПП АВЕННТА, ТОВ ЕКОГЕУС, ТОВ Евеліс ЛТД, Ханенко Петро Михайлович, Тягун Тарас Олександрович, Боярчук Назар Олександрович, Артеменко Олексій Миколайович, Поліщук Руслана Миколаївна, Придоус Марія Олександрівна та інші.

Закладами торгівлі сплачено до бюджету громади  податки на товари, вагомими платниками якого є ТОВ «АТБ-маркет», ТОВ Сокар  Петролеум, об҆єднання підприємств громадського харчування, БСТ Олександрійське, ТзОВ ОККО ДРАЙВ, Василюк Віра Олександрівна, Вілкова  О.Б., Симонець В.А та інші.

Підвищення рівня комфорту та безпеки в громаді - містить завдання, щодо забезпечення ремонту доріг з твердим покриттям у громаді та  підвищення ефективності  роботи житлово-комунального господарства громади.

На обороноздатність держави в 2024 році з місцевого бюджету виділено 3825400 гривень.

Так, протягом минулого року на поточний ремонт доріг  громади витрачено 499 403,82 гривні.

Щодо підвищення ефективності роботи житлово-комунального господарства громади для СКП «Шубківське» з бюджету територіальної громади було виділено   матеріальну підтримку комунальному підприємству, поповнено статутний капітал, закуплено новий сміттєвоз, закуплено автомобіль для ритуальних послуг, модернізовано  та технічно оснащено  обладнання екскаватора JCB, загалом на суму 9 683 357,55 гривень, також отримано матеріальну підтримку від американського народу  через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» в отриманні подрібнювача гілок,  навісного обладнання до екскаватора JCB, причепу на  суму 1 303 852,12 гривень.

Сума виділених коштів для розвитку СКП «Шубківське» становить 10 987 209,67 гривень, що у відносному значенні є  13 відсотків бюджету  територіальної громади 2024 року.

Відповідно до Стратегій розвитку громади, одним із завдань на 2024 рік було - створення безпечних умов проживання в громаді. Так, в червня 2024 року було створено пожежно-рятувальний підрозділ для забезпечення місцевої пожежної охорони с.Шубків, для цієї цілі, завдяки партнерам з республіки Польща  прибув пожежний автомобіль MERCEDES BENZ, вартістю 219 111,00 гривень; створено  нових чотири робочих місця водіїв цього підрозділу, загальна сума фінансування підрозділів для місцевої пожежної охорони складає 2 933 567,18 гривень.

Протягом останніх років на території ради реалізовується програма «Безпечна громада». В рамках даної програми на обслуговування двох вузлів відеоспостереження та комплекту відеонагляду із масиву «Криниченька» з бюджету громади виділено 146 400,00 гривень.

Також, в рамках розвитку безпекових напрямків - розпочато будівництво протирадіаційного укриття в Білокриницькому  закладі дошкільної освіти, оскільки  укриття для вихованців закладу не відповідало відповідним нормам та стандартам, обсяг  витрачених коштів на будівництво даного об’єкту  складає 9 746 372,02 гривні.

Забезпечення мешканців громади безпечними умовами проживання  і надалі залишається стратегічно важливим напрямком розвитку громади. 

Підвищення якості медичних послуг у громаді. На території громади функціонує ланка первинної медико-санітарної допомоги населенню громади – це  три лікарські амбулаторії,   які надають первинну медичну  населенню та  послуги з медичного забезпечення, у нашій громаді заключено декларацій з лікарями 9290 жителів. Протягом 2024 року на галузь охорони здоров'я  територіальної громади з бюджету  громади виділено  2 253 022,33 грн, з них :

-субвенція з місцевого бюджету на забезпечення громадян пільговими ліками та придбання виробів медичного призначення  за рахунок коштів місцевого бюджету в сумі 597 499,76 гривень;

-субвенція на оплату комунальних послуги закладів охорони здоров’я Білокриницької громади, надання послуг з утримання приміщень амбулаторій та ФАПів, поточний ремонт Шубківської АЗПСМ, матеріальне стимулювання  працівників ;

-субвенція на відшкодування комунальних послуг Олександрійській лікарні 400 000,00 гривень.

Робота зі зверненнями громадян у Білокриницькій сільській раді спрямована на випередження та усунення причин, які породжують заяви і скарги.

Особлива увага звертається на вирішення питань, у першу чергу, ветеранів війни, учасників бойових дій, внутрішньо переміщених осіб, інвалідів, осіб що постраждали від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, багатодітних сімей, одиноких матерів та інших громадян, які потребують соціального захисту та підтримки.

Для  задоволення звернень громадян враховуються  всі можливості, вишукуються різні соціальних програм та надається  практична допомога.

Спеціалісти сільської ради проводять об’єктивний та своєчасний розгляд звернень відповідно до  Закону України «Про доступ до публічної  інформації», надійшло 22 звернення, а також з  гарячої лінії надійшло 31 звернення.

Протягом 2024 року на особистому прийомі сільським головою, секретарем, заступником та керівниками відділів було прийнято 1730 громадян. Загалом отримано звернення від громадян, з них :

  • 24 – поштою;
  • 4 - колективні звернення –– облаштування доріг, встановлення дорожніх знаків,
  • 20 - відмовлено у задоволенні (земельні питання),
  • 787 - звернення про надання матеріальної допомоги;
  • 443 - звернення з питань аграрної політики;
  • 182 - звернення соціального захисту;
  • 14 - звернень з питань комунального господарства;
  • 147 - звернення з питань сімейної політики, захисту прав дітей;
  • 2 - скарги (вуличне освітлення,  очищення доріг).

На виконання наказу Міністерства юстиції України від 19.03.2013 року №474/5 «Про затвердження порядку виконання адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт, виправних робіт  та суспільно-корисних робіт», керуючись статтями 31-1, 325-1, 325-3  Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Білокриницька  сільська рада співпрацює з Рівненським районним відділом №1 філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області.

Протягом 2024 року до сільської ради було направлено для відбування покарання у вигляді безоплатних громадських робіт  - 2 особи, загальною  тривалістю 150 годин. Для виконання  оплачуваних суспільно корисних робіт, засуджені не направлялися.

Перед початком відбування стягнення з Рівненським РВ №1 філії ДУ «Центр пробації» у Рівненській області узгоджується  перелік об’єктів та видів робіт, які виконуватиме притягнутий до суспільно корисних робіт.

Під час  відбування покарань засудженими, Рівненський районний відділ №1 філії ДУ «Центр пробації» у Рівненській області здійснював контрольні перевірки за місцем відбування покарань, про що були складені Ати перевірки. Випадків ухилення порушниками від відбування громадських робіт відсутні.

Рішенням сесії Білокриницької сільської ради № 144 від 25.12.2023 затверджено план фінансування видатків для сплати грошових коштів порушникам за виконання суспільно корисних робіт в сумі 22000 грн.

Протягом 2024 за виконання оплачуваних суспільно корисних робіт  виплати не здійснювалися, оскільки до Білокриницької сільської ради таких порушників не направляли.

На даний період в Білокриницькій сільській раді  особи, що притягнені до виконання адміністративного стягнення у вигляді громадських  та суспільно корисних  відсутні.

Керуючись ст. 34, 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до ст. 22, 31 Закону України «Про зайнятість населення», ст. 3, 4, 8, 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (зі змінами), Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року №753 (із змінами), Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року №175, Білокриницька  сільська рада співпрацює з Рівненським обласним центром зайнятості.

Протягом 2024 року по громаді було зареєстровано 28 безробітних громадян.

З метою необхідності залучення працездатних осіб до виконання суспільно корисних робіт на період воєнного стану, що виконуються під час запровадження трудової повинності, задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань та сил цивільного захисту населення, забезпечення функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення, у тому числі соціально незахищених верств населення на території сільської ради на 2024 рік  Білокриницькою сільською радою було створено 35 тимчасових робочих місць для організації та проведення суспільно корисних робіт на період з  квітня  по грудень.

Фінансування суспільно корисних робіт, що виконувалися зареєстрованими безробітними, здійснювалося за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Впродовж цього року, до виконання таких робіт було задіяно 25 осіб, здійснено виплати на суму 234 964,60 грн.  В результаті проведення працівниками суспільно корисних робіт було виготовлено 824 маскувальні сітки.

На даний період в Білокриницькій сільській раді  осіб з числа безробітних, що працюють на території ТГ немає.

 

Протягом 2024 року:

- проведено 8  пленарних засідань сесії сільської ради, на яких прийнято 389 рішень; 14 засідань виконавчого комітету, на яких прийнято 504 рішень;

- видано  459 розпоряджень сільського голови.

Секретарем сільської ради зареєстровано 58 довіреностей, 45 – заповіти та 707 інших нотаріальних дій.

 

Соціальний захист населення громади.

Забезпечення підтримки соціально-вразливих верств населення. Соціальний захист населення – одна з головних функцій, яка має виконуватися завжди і за будь-яких обставин на користь учасників бойових дій, непрацездатних, пенсіонерів, одиноких, ветеранів війни, а сьогодні Захисників та Захисниць, які боронять нашу країну. Саме ці прошарки населення належать до категорії найбільш вразливих і особливо потребують допомоги.

Надання послуг соціального захисту населення у Білокриницькій територіальній громаді здійснює відділ соціального захисту населення та прав дітей, комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг» та Служба у справах дітей.

За звітний період 2024 року на соціальний захист населення громади виділено:

  •  з державного бюджету виділено 1 878 799,00 гривень – кошти перераховані на особовий рахунок  особи з інвалідністю ІІ групи внаслідок війни Вітруку І.М., жителю с. Біла Криниця, на придбання житла (відповідно до Постанови №719  від 19.10.2016 року «Порядку виплати грошової компенсації як належні для отримання жилі приміщення деяким категорія осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей, який затверджений, які загинули (пропали безвісти), померли, осіб з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет  та територіальну цілісність  України, а також членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісті), померли, осіб з інвалідністю, які брали участь у бойових діях на території інших держав  про призначення та виплату грошової компенсації»);
  • з місцевого бюджету - 6 220 386,00 гривень, кошти спрямовані на виплату матеріальних допомог незахищеним верствам населення; відшкодування за надання пільг з оплати послуг зв’язку 8 жителям громади; догляд за 37 особами похилого віку громади, виплата допомоги 31 фізичній особі, які надають соціальні послуги на непрофесійній основі.

Так, відділом соціального захисту населення та захисту прав дітей сільської ради постійно ведеться і моніториться банк даних пільгової категорії населення. Завдання відділу соціального захисту населення - наблизити соціальні послуги до людей, зробити їх якісними, дійти до кожної людини, не залишити її без уваги, своєчасно допомогти.

З метою надання послуг соціального характеру із застосуванням електронного документообігу в Білокриницькій сільській раді підключено програмний комплекс “Інтегрована інформаційна система “Соціальна громада”. Працівниками відділу за 2024 рік сформовано 1080 електроних  справ. Зокрема з них 313 - соціальні допомоги, 296 - пільги  та 461 – субсидій, довідок ВПО – 10;

За звітний період спеціалістами відділу соціального захисту та прав дітей було прийнято заяви щодо призначення всіх різних видів допомог, які формуються та передаються до управління соціального захисту населення Рівненської райдержадміністрації, а саме

  • Одноразову допомогу при народженні дитини – 38;
  • Допомога одиноким матерям – 5;
  • Допомогу по вагітності та пологах – 21
  • Допомогу малозабезпеченим сім'ям – 127;
  • Державні аліменти – 6 осіб;
  • Допомогу на дітей, які позбавлені батьківського піклування – 2;
  • Допомогу по догляду за псих хворим 1 або 2 групи – 8;
  • ДСД інваліду, який не має права на пенсію – 2
  • Компенсація фізичним особам – 27;
  • Допомога багатодітній сім»ї на дітей до 6 років – 18;
  • Пакунок малюка – 27;
  • Догляд за дитиною з інвалідністю – 14;
  • Допомога внутрішньо переміщеним особам –36.

Організовано призначення і виплату компенсацій фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі. Наразі виплату отримують 27 осіб. Сума видатків з місцевого бюджету для виплати компенсації за звітний період становить 618,40 тис.грн. Виплата проводиться вчасно та без будь-якої заборгованості.

Повномасштабна війна росії проти України спричинила різке збільшення кількості внутрішньо переміщених осіб, які тікаючи від атак агресора, були змушені змінити місце свого постійного проживання. Станом на сьогодні на території нашої громади проживає 123 внутрішньо переміщених особи, з них 40 дітей.

При можливості новоприбулі сім’ї отримують продуктові пакети.

Впродовж 2024 року щомісячно нараховувалася компенсація за комунальні послуги для домогосподарства, які розмістили в себе внутрішньо переміщені особи, на загальну суму – 250617,36 гривень.

З 1 по 19 квітня 2024 року мешканці Білокриницької громади, здійснили важливу справу разом. Під гаслом "Білокриницьке насіння для незламних херсонців" ми зібрали понад 4 тонни картоплі та 3 коробки різного овочевого насіння для мешканців прифронтових громад Херсонської області.

Фото без опису    Фото без опису

 

В рамках співпраці з Біловодською селищною радою Луганської області, лікарі з КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Біловодської селищної ради», Медики провели обстеження, надали фахові консультації, виписали необхідні направлення та передали гуманітарну допомогу (лікарські засоби) внутрішньо-переміщеним особам сіл Біла Криниця та Шубків.

З метою організації  забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, виплати їм грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації працівниками відділу соціального захисту населення та прав дітей прийнято 48 заяв щодо забезпечення кріслами колісними, ортопедичним взуттям та протезами молочної залози. Всі заяви з пакетом необхідних документів передано на опрацювання до Рівненського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів захищеними каналами зв’язку.

Підготовлено клопотання та зібрано необхідний пакет документів для присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» 3 жінкам – жителям громади.

У 2024 році відповідно до Указу Президента України, трьом мешканкам нашої громади присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», а саме: Гринчук Тетяні, Дащук Тамарі та Бахмач Наталії.

Підготовлено 5 клопотань та зібрано необхідний пакет документів до департаменту соціальної політики РОДА щодо поселення до інтернатної установи  особи з інвалідністю та одиноких проживаючих громадян.

У 2024 році за кошти державного бюджету 22 дитини, які потребують особливої уваги, отримали оздоровлення та відпочинок в «МДЦ Артек» дитячого оздоровчого табору. Разом з тим. Сесією сільської ради виділено кошти з місцевого бюджету, в сумі 250 000 грн для оздоровлення та відпочинку 24 дитини учасників бойових дій в дитячому оздоровчому закладі «Чайка» с.Хрінники, Рівненського району.

Спеціалісти сільської ради взяли участь у заході «Шлях гідності: боротьба за права людини», організованому представництвом уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Рівненській області. Олександр Корнійчук, Представник Уповноваженого у Рівненській області, презентував Щорічну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні.

Рівненщина прийняла 11 евакуаційний поїзд внупрішньо переміщених осіб, з яких наша громада прийняла 18 осіб, які знайшли прихисток у БО «БФ «Наша оселя», що знаходиться у селі Шубків.

На території Білокриницької сільської ради постійно проводиться профілактична робота та обстеження матеріально-побутових умов проживання сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, а також сімей, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Постійно здійснюється оцінка потреб сім’ї/особи  які опинилися в складних життєвих обставинах.

 

Робота КЗ «Центр надання соціальних  послуг» Білокриницької сільської ради

Центр функціонує з березня 2023 року, основними завданнями якого є надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, надання соціальних послуг за місцем проживання/перебування особи/сім’ї, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою або повною втратою рухової активності (мають III, IV, V групи рухової активності) та потребують надання соціальних послуг  в домашніх умовах, а саме особам:

  • похилого віку;
  • з інвалідністю  (які досягли 18-річного віку);
  • хворим (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці).

Підрозділ  відповідно до державних стандартів надає такі послуги: догляд вдома, інформування, консультування, екстрене (кризове втручання), соціальна профілактика, натуральна допомога, догляд та виховання дітей в умовах, наближених до сімейних, соціальний супровід.

Штатна чисельність  працівників Центру налічує 8 одиниць, а саме: директор, фахівець із соціальної роботи, фахівець із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб та 5 соціальних робітників.

Протягом 2024 року  на обслуговуванні  Центру перебувало 38 осіб.

Кількість осіб, яких повинен обслуговувати соціальний робітник, обсяг їхньої роботи визначає директор Центру, з урахуванням стану здоров’я отримувача соціальної послуги, його віку, рівня рухової активності, здатності до самообслуговування, місця та умов проживання, наявності транспортного сполучення, інших факторів, що можуть вплинути на якість надання соціальних послуг, відповідно до можливостей Центру.

Навантаження на соціальних робітників протягом 2024 року, складало:

Мельник Людмила Петрівна  – 10 осіб  (6 осіб на 3 групі рухової активності,   4 особи на 4 групі рухової активності);

Криловець Тетяна Анатоліївна – 10 осіб (7 осіб на 3 групі рухової активності та 3 особи на 4 групі рухової активності);

Ліщенко Жанна Борисівна – 10 осіб; (3 особи на 4 групі рухової активності,    7 осіб на 3 групі рухової активності);

Літвінчук Ірина Антонівна - 8 осіб (2 осіб на 4 групі рухової активності та      6 осіб на 3 групі рухової активності).

Відповідно до Положення про Підрозділ  соціальні робітники, згідно з умовами договору та відповідно до затвердженого графіка відвідували закріплених за ними громадян та надали 3346  соціальних  послуг  згідно Державного стандарту догляду вдома.

2 внутрішньо переміщеним  особам, які опинилась у складних життєвих обставинах через шкоду, завдану бойовими діями надається послуга догляду вдома.

З 19 по 23 лютого  2024 року директор Закладу прийняла участь у  5 – денному  гібридному навчальному   тренінговому турі  «Сучасні технології та послуги соціального значення. Практики запровадження та надання соціальних та реабілітаційних  послуг в умовах воєнного стану  в закладах системи соціального захисту населення.

Організатором заходу була  Громадська організація «Фундація Простір» в рамках проекту «Аналіз доступності, чутливості до конфліктів та перспектив розвитку міжмуніципальних соціальних послуг у пілотних громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Важливою підтримкою для соціальних працівників була релігійна громада Християн Віри Євангельської п’ятидесятників в с. Біла Криниця на чолі керівника Чернюшка Олександра Григоровича, а саме було передано одноразові рукавички, дезінфікуючі засоби  соціальним робітникам Центру, щоб полегшити їх роботу.

Також варто зазначити, що  соціальні робітники Центру постійно навчаються та вдосконалюють свої навички:

- у рамках Україно-швейцарського проекту «Діємо для здоров’я» взяли участь у тренінгу з догляду за маломобільними людьми старшого віку в домашніх умовах;

За два дні працівники отримали не лише теоретичні знання щодо емоційного вигорання на робочому місці, але й мали можливість практично попрацювати. Вони навчалися вимірювати артеріальний тиск та рівень цукру в крові, а також дотримуватися основних правил догляду за маломобільними людьми похилого віку.

- взяли участь у тренінгу для соціальних працівників/робітників з практичного догляду пацієнтів вдома, організований благодійною організацією “Мережа 100 відсотків життя Рівне”.

 

21-22 травня у Звягельській міській територіальній громаді на Житомирщині в межах проєкту «Реінтеграція ветеранів: від дієвих рішень для громад – до ефективної національної політики» директор Центру взяла участь у навчально-інформаційному заході, який був організований Всеукраїнською асоціацією громад у партнерстві з ГО "Простір Можливостей" за підтримки Міжнародний фонд "Відродження".

23 жовтня 2024 року у громаді організовано та проведено  зворушливий захід, за участю Військово-цивільної спілки "Бойове Братерство України", під час якого 26 дітям загиблих Героїв нашої громади, що віддали своє життя за незалежність України, було вручено пам’ятні обереги «Батьківське Серце».

З метою забезпечення надання комплексної допомоги ветеранам війни та демобілізованим особам у різних сферах з  грудня 2024 року  рішеннями тридцять п’ятої чергової сесії восьмого скликання від 27.11.2024 року № 1740 у комунальний заклад  введено посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.

 

18 грудня 2024 року організовано навчання для працівників сільської ради на тему "Психо-емоційне вигорання працівників", яке проведено  представницею  Благодійного Фонду “Рокада”.

Робота Служби у справах дітей

Відповідно  до Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», підпункту 4  пункту 6  статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» - здійснення соціально-правового захисту дітей покладається на службу у справах дітей (далі –служба).

Служба здійснює захист прав дитини, представляє інтереси дітей в судах, забезпечує діяльність щодо усиновлення  та сімейних форм виховання, веде справи з опіки та піклування над дітьми, вирішує численні спори між батьками щодо спілкування з дитиною та визначення місця її проживання, захист житлових та майнових прав дітей, веде справи дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, вирішує питань запобігання дитячої бездоглядності безпритульності, профілактики правопорушень серед дітей; координує зусилля для забезпечення безпечного середовища для розвитку та виховання дітей.

Відповідно до завдання 2.1.3. «Забезпечити підтримку соціально вразливих верств населення громади», цілі №2 «Розвиток людського потенціалу» Плану заходів на 2024-2027 роки з реалізації стратегії розвитку Білокриницької територіальної громади на період до 2027 року, внесено проект підтримки дітей вразливих категорій населення, для реалізації якого використано 88711,35 грн. В результаті чого:

• забезпечено оптимальне функціонування цілісної системи захисту прав дітей у Білокриницькій територіальній громаді;

• забезпечено соціальну підтримку 67 дітей, які знаходяться в складних життєвих обставинах та 400 дітей військовозобов'язаних осіб;

• проведено 8 заходів для дітей, серед яких із соціальної адаптації дітей;

• зменшено рівень соціальної напруги в громаді;

• покращено якість надання соціальної допомоги та підтримки дітям у громаді.

На території Білокриницької сільської ради проживає 2444 дітей та 40 дітей, які мають статус внутрішньо-переміщених.

Впродовж 2024 року Службою у справах дітей Білокриницької сільської ради опрацьовано 158 документів, в т. ч. 45 звернень громадян, підготовлено 318 відповідей, запитів, повідомлень та інформацій.   На контролі служби у справах дітей перебуває 35 документів.

Протягом звітного періоду в межах повноважень органу опіки та піклування підготовлено 79 (в 2023 році – 16) проєктів рішень виконавчого комітету Білокриницької сільської ради стосовно захисту прав дітей: про надання дозволу на вчинення правочину щодо нерухомого майна; про утворення міждисциплінарної команди; про затвердження висновку про доцільність позбавлення батьківських прав; про надання статусу дитини, позбавленої батьківського піклування; про встановлення опіки над майном дитини; про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів; про встановлення опіки над дитиною-сиротою та  призначення опікуна; про затвердження висновку про визначення місця проживання дитини, про затвердження висновку про участь у вихованні дитини.

У 2024 році  було організовано та  проведено 14 засідань комісії з питань захисту прав дитини, яка є консультаційно-дорадчим органом, розглядає питання, пов'язані із захистом прав дітей, на яких розглянуто 114  питань щодо захисту законних прав та інтересів дітей.

Службою у справах дітей Білокриницької сільської ради постійно проводиться робота щодо реалізації права кожної дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання у сім’ях громадян України.

На кінець 2024 року на обліку служби у справах дітей Білокриницької сільської ради перебуває 11 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування (дітей-сиріт - 2; дітей, позбавлених батьківського піклування – 9), з них: 9 діток перебуває  під опікою/піклуванням, 1 – в дитячому будинку сімейного типу, 1 – комунальному некомерційному підприємстві «Хмельницький обласний спеціалізований будинок дитини».

На території Білокриницької сільської ради проживає  19 дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (в дитячому будинку сімейного типу – 9 дітей, в прийомних сім’ях – 1 дитина, в сім’ях опікунів та піклувальників – 9 дітей).

Усі 19 були відвідані протягом 2024 року.

 Станом на грудень 2024року  одна прийомна сім’я, в якій виховується 3 особи з числа дітей сиріт, та дітей позбавлених батьківського піклування перебуває  в Канаді, усі діти стоять на консульському обліку. Відомості про кожного з них внесені до всеукраїнської бази даних ІЄАС «Діти».

Спеціалістами служби у справах дітей Білокриницької сільської ради спільно з спеціалістами КЗ «Центр надання соціальних послуг»  здійснюється нагляд за умовами утримання та виховання дітей, які перебувають під опікою та піклуванням, у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. Фактів неналежного виконання прийомними батьками своїх обов’язків не виявлено. Прийомні діти забезпечені всім необхідним для повноцінного розвитку, навчання та виховання.

Постійно здійснюється контроль за дотриманням прав дітей, які тимчасово переміщені (евакуйовані) в межах України або за межі України у період воєнного стану, відповідно до повноважень. Станом на 01 січня 2025 року на території громади проживає 64 сім’ї внутрішньо переміщених осіб, в яких виховується 40 дітей. Протягом 2024 року для 38 дітей з категорії внутрішньо переміщених, надано статус дитини, яка постраждала від воєнних дій та збройних конфліктів. Повідомлень щодо порушення прав дітей з категорії внутрішньо переміщених, які тимчасово проживають на території громади в службу у справах дітей не надходило.

На обліку служби  перебуває 4 сім’ї, які опинились в складних життєвих обставинах, в яких виховується 12 дітей, та 31 сім’я в яких виховується 59 дітей - перебувають на контролі як такі, що мають ризик опинитися в складних життєвих обставинах. В порівнянні з минулим роком 19 сімей подолали ризик опинитися в складних життєвих обставинах.

 Станом на 01.01.2025 року на обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які підлягають усиновленню, перебуває 2 дитини. Відносно однієї дитини в Рівненському районному суді перебуває цивільна справа щодо усиновлення.

На території нашої громади проживає 6 усиновлених дітей, за умовами проживання і виховання яких здійснюється нагляд.

Протягом звітного року Службою надано погодження на виїзд за межі України 37 дітям.

Органом опіки та піклування  Білокриницької сільської ради за 2024 рік подано 1 позов щодо позбавлення батьківських прав по відношенні до 1 дитини. На даний час розгляд справи триває.

 Служба у справах дітей виступала третьою стороною в 8 судових справах, з них:

  1. про позбавлення батьківських прав(рішення в інтересах дитини) – 3;
  2. про визначення місця проживання малолітньої дитини (рішення в інтересах дитини) 5;

Службою у справах дітей постійно, у межах своєї компетенції, надається практична, методична, консультативна допомога з питань соціально-правового захисту дітей.

Постійно проводиться робота щодо своєчасного виявлення та припинення жорстокого поводження з дітьми, захисту жертв домашнього та сексуального насильства, мінімізується негативний вплив на їх майбутнє. Протягом 2024 року  вилучення дітей  з небезпечного середовища не було здійснено.

У мережі Facebook на сторінці Служби в справах дітей Білокриницької сільської ради постійно публікуються матеріали для громадськості щодо проблем дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах; ознайомлення з новим законодавством внутрішньо переміщених осіб, які взяли на тимчасове проживання дітей залишених батьківського піклування, пропагується досвід благодійної діяльності.

На виконання вимог Закону України «Про охорону дитинства», за звітній період спеціалістами служби у справах дітей Білокриницької ради спільно з інспектором ювенальною превенцією Рівненського районного управління поліції та  поліцейськими офіцерами громади, з метою захисту дітей, запобігання бездоглядності, виявлення та припинення жорстокого поводження з дітьми, захисту жертв домашнього та сексуального насильства, профілактики правопорушень та інших негативних проявів серед неповнолітніх  Білокриницької територіальної громади, проведено 23 профілактичних заходів “Діти вулиці”, «Урок», та 3 нічних рейди у місцях масової концентрації молоді та закладів масового дозвілля, власників яких попереджено про відповідальність за порушення чинного законодавства щодо продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім. Під час перевірок не виявлено правопорушень по факту розпивання неповнолітніми спиртних напоїв. Проте було виявлено порушення працівником торгівлі правил торгівлі алкогольними та слабоалкогольними особі, яка не досягла 18 років.

Також проводилися індивідуальні бесіди з учнями та їх батьками нашої громади  щодо профілактики правопорушень в навчальних закладах та реалізації права дитини на освіту.

Протягом 2024 року в закладах освіти Білокриницької територіальної громади  спільно з інспекторами СЮП відділу превенції Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області та ПОГ СВГ ВП №1 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області  проведено 13 лекцій  та тренінгових заняття щодо злочинності та правопорушень серед неповнолітніх:  «Ми проти насильства», «Толерантне ставлення однолітків один до одного», «Ні насильству», «Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх», «Безпека на дорозі»

Начальник служби у справах дітей взяла участь в  триденному навчанні «Служба у справах дітей як ключовий субʼєкт впровадження та розвитку ПАТРОНАТУ для забезпечення найкращих інтересів дитини» в рамках проєкту ЮНІСЕФ «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» за підтримки МБО «Партнерство «Кожній дитині» разом з начальниками  служб у справах дітей Рівненської, Рокитнівської, Вирівської та Гощанської територіальних громад. Під час проведення тренінгу мала змогу підвищити свою професійну компетентність із впровадження патронату над дитиною в її найкращих інтересах, пропрацювати алгоритм створення та функціонування патронату над дитиною в територіальній громаді та визначити ресурси громади, які стануть в нагоді для підтримки функціонування патронату над дитиною.

Відповідно до рішення Виконавчого комітету Білокриницької сільської ради від 14 листопада 2024 року № 383 була запроваджена послуга патронату над дитиною.

Патронат над дитиною — це послуга в громадах, завдяки якій діти залишаються в сімейному середовищі навіть тоді, коли батьки з тих чи інших причин тимчасово не можуть про них піклуватися.

Якщо батьки потрапляють в складні життєві обставини і потребують підтримки соціальних служб, щоб нормалізувати життя, дитина в цей час виховується у родині патронатного вихователя. Ці ж родини приходять на допомогу, коли батьки потрапляють до лікарні і діти ризикують залишитися без нагляду.

І навіть якщо дитина більше не може жити з біологічною родиною (у разі позбавлення батьків батьківських прав або, на жаль, у разі їхньої загибелі через війну), вона перебуває в патронатній сім’ї, поки для неї шукають опікуна, прийомну сім’ю тощо.

Таким чином, часто наявність у громаді патронатної родини рятує дітей від потрапляння до закладів інституційного догляду.

Це тимчасовий догляд, виховання і реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя.

В нашій громаді дану послугу надає на своїй житловій площі патронатний вихователь Вовчик А. С. з помічником Вовчиком Н. І.

Розпочато благодійний проєкт «Здійсни мрію дитини» з метою підтримки наших підопічних дітей: дітей, батьки яких загинули та зникли безвісти під час виконання завдань, пов'язаних із захистом Батьківщини, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Було здійснено мрії 2 дітей (повернули маленькій красуні пернатого друга, який вилетів у відчинене вікно; перевтілили юну леді та показали, що основна краса не ззовні, а в середині кожного з нас та любити себе такою яка ти є)

З Міжнародним днем захисту дітей привітали  дітей, батьки яких загинули або зникли безвісти під час виконання обов’язків військової служби, завдань, пов'язаних із захистом Батьківщини, а також дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах та вручили солодкі подарунки, придбані за кошти бюджету Білокриницької сільської ради.

Проводили розважальні заходи для 19 діток, які найбільше потребують нашої підтримки – діток-сиріт та діток, позбавлених батьківського піклування нашої громади, і всі разом завітали з привітаннями та подарунками до Дитячого будинку сімейного типу. В перервах між розвагами діти насолоджувалися піцою, картоплею фрі та смаколиками, які приготували для нас заклади харчування кафе «365» та пі церії «Кантрі Бар».

З нагоди Дня Незалежності України відвідали дітей, батьки яких загинули та зникли безвісти під час виконання завдань, пов'язаних із захистом Батьківщини, а також дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Ми привітали їх зі святом та вручили канцелярське приладдя, придбане за кошти бюджету Білокриницької сільської ради.

Для 9 діток-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування нами була організована екскурсія до контактної ферми альпак Fluffy farm" в с. Городище. Під кінець нашого заходу всім діткам було вручено пакунки з канцелярським приладдям.

В рамках щорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" разом з учнями навчальних закладів громади було  організовано інформаційно-просвітницький флешмоб «Stop насильству».

Та проведено конкурс дитячого малюнку «Світ без насильства очима дітей» та кращого відеоролика серед учнів «Розірви коло насильства».  За участь дітки отримали подяки а 19 переможців різних вікових категорій  - подарунки.

Було проведено доброчинну акцію та святкові заходи «Миколай іде до дітей», для дітей пільгових категорій: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти, що перебувають в складних життєвих обставинах діти з інвалідністю та діти загиблих захисників, безвісти зниклих та тих, що знаходяться у полоні, діти, батьки яких є учасниками АТО/ООС, військовослужбовцями ЗСУ.

 615 дітей отримали солодкі подарунки, та мали можливість відвідати прем'єру вистави Рівненської обласної філармонії "Незвичайна історія від Миколая» в КЗ "Культурно-дозвіллевий центр" Білокриницької сільської ради.

І звичайно ж, була організована акція «Діти дітям». Завдяки дітям, батькам, вчителям та вихователям  та нашим волонтерам більше 1000 подарунків передано діткам в прифронтові зони.

Робота відділу «Центр надання адміністративних послуг».

Децентралізація адміністративних послуг, їх удосконалення та розвиток мережі центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів) є одними з основних напрямів реформування системи роботи органів місцевого самоврядування в Україні. Одним із показників успішності цифрової трансформації громади є створення якісних адміністративних послуг для населення.

Основними критеріями ефективності ЦНАПу є наявність повного спектру базових послуг, тобто найважливіших для громадян, а також комфортні умови, що забезпечують зручність та швидкість обслуговування.

Центр надання адміністративних послуг Білокриницької сільської ради знаходиться на першому поверсі адміністративної будівлі Білокриницької сільської ради. У старостинських округах с. Шубків та с. Городище функціонують віддалені робочі місця, де адмінпослуги надають адміністратори.

Питання визначення Переліку послуг для ЦНАП є одним з визначальних. Оптимальний перелік адміністративних послуг в громаді залежить від її спроможності, проте в першу чергу необхідно забезпечити надання найнеобхідніших (найпопулярніших) адміністративних послуг.

Станом на 01.01.2025 року у відділі «Центр надання адміністративних послуг» Білокриницької сільської ради надаються базові послуги з:

  • реєстрації актів цивільного стану;
  • реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання;
  • призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг;
  • призначення різних видів державної допомоги;
  • призначення пільг;
  • державної реєстрації прав на нерухоме майно та його обтяжень;
  • видачі відомостей з Державного земельного кадастру;
  • адмінпослуги містобудування та архітектури;
  • адмінсервіс «Ветеран».

Загалом передбачено 141 адміністративна послуга. Переважна більшість вищезгаданих адміністративних послуг є базовими та безкоштовними.

У своїй роботі відділ «Центр надання адміністративних послуг» Білокриницької сільської ради використовує таке програмне забезпечення:

  • Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада»;
  • Єдина інформаційна система соціальної сфери (ЄІССС).

Відділ «Центр надання адміністративних послуг» Білокриницької сільської ради підключений та використовує у своїй роботі дані з наступних державних реєстрів:

  • Державний реєстр актів цивільного стану громадян;
  • Державний земельний кадастр;
  • Державний реєстр речових прав на нерухоме майно;
  • Єдина державна електронна система у сфері будівництва;
  • Реєстр територіальної громади;
  • Єдиний державний реєстр ветеранів війни (ЄДРВВ);
  • Єдиний державний  реєстр  призовників,  військовозобов'язаних  та резервістів;
  • Електронний кабінет особи з інвалідністю;
  • Портал «ДІЯ».

Відділом «Центр надання адміністративних послуг» Білокриницької сільської за 2024 рік надано 9489 адміністративних послуг.

 

В розрізі по старостинських округах та за напрямками надання

 

 

Відділ «ЦНАП»

с. Біла Криниця

Віддалене робоче місце с.Городище

Віддалене робоче місце с.Шубків

Всього

Реєстрація місця проживання/зняття з реєстрації:

549

281

285

1115

Витяги з Реєстру ТГ

1119

828

543

2490

Довідки про взяття на облік ВПО

13

1- Надаються спеціалістом відділу соцзахисту

 3 - Надаються спеціалістом відділу соцзахисту

17

Житлові субсидії

164

Надаються спеціалістом відділу соцзахисту

 (64)

Надаються спеціалістом відділу соцзахисту

 (187)

415

Допомоги

249

Надаються спеціалістом відділу соцзахисту (74)

Надаються спеціалістом відділу соцзахисту (86)

409

Пільги

147

Надаються спеціалістом відділу соцзахисту (30)

Надаються спеціалістом відділу соцзахисту (48)

225

Довідки

36

502

316

854

Акти обстеження

288

141

110

539

Посвідчення

86

Надаються спеціалістом відділу соцзахисту (6)

Надаються спеціалістом відділу соцзахисту

92

Послуги по’вязані з реєстрацією нерухомого майна

2960

-

-

2960

Реєстрація актів цивільно стану

215

-

-

215

Послуги з ДЗК

91

-

-

91

Реєстрація декларації про готовність об'єкта до експлуатації

6

-

-

6

Подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт/про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт

19

 

 

19

Реєстрація декларації про готовність об'єкта до експлуатації

7

 

 

7

РАЗОМ

5949

1927

1578

9454

 

З метою надання швидких та якісних послуг Захисникам та Захисницям, а також членом їх сімей у відділі «Центр надання адміністративних послуг» Білокриницької сільської ради успішно працює адмінсервіс «Ветеран».

З метою створення належних умов для забезпечення ефективного надання адміністративних послуг суб’єктам звернення, постійного покращення якості їх обслуговування, забезпечення відкритості та прозорості процедур надання адміністративних послуг, - рішенням сесії Білокриницької сільської ради №1137 від  11 травня 2023 року розроблено та затверджено Програму розвитку й підтримки сфери надання адміністративних послуг у Білокриницькій сільській раді на 2023-2024 роки. Згідно паспорту даної програми загальний обсяг фінансових ресурсів згідно потреб становив 1826,00 тис. грн., з них 1676,00 тис. грн. – це придбання обладнання для паспортної станції з побудовою каналу захищеного зв'язку та придбання ПАК для реєстрації автотранспортних засобів та видачі посвідчень водія.

У зв'язку із необхідністю комплексного оснащення віддаленого робочого місця адміністратора відділу «Центр надання адміністративних послуг» Білокриницької сільської ради Рівненського району Рівненської області в Шубківському старостинському окрузі, ергономічного облаштування робочого місця й місця прийому громадян виникла необхідність у внесенні змін до Програми. Дані зміни затверджені рішенням сесії Білокриницької сільської ради №1675 від 20 вересня 2024 року.

Таким чином передбачені загальні видатки на Програму розвитку й підтримки сфери надання адміністративних послуг у Білокриницькій сільській раді на 2023-2024 роки із внесеними змінами ставила 2238381,00 тис. грн. З них фактично використано 485,941 тис.грн.

У зв'язку із цифровізацією процесів, які відбуваються у державі, адміністраторами ЦНАП вирішено питання щодо необхідності закупівлі, електронної системи керування чергою (ЕСКЧ), LED панелів відповідно до специфікації України. Так, на сьогодні державою передбачена можливість запису в електронну чергу. Ми скористалися нею. І тепер кожен бажаючий може онлайн записатися до нашого ЦНАП чи ВРМ та отримати необхідну адміністративну послугу чи консультацію.

Аналізуючи вищезазначену Програму можна зробити висновок, що в загальному Програма виконана на 81% (13 пунктів із 16).

Робота відділу «Центр надання адміністративних послуг» Білокриницької сільської ради Рівненського району Рівненської області базується також і на Стратегії розвитку Білокриницької територіальної громади на період до 2027 року. Згідно даного документу у 2024 році відповідно до пункту 2.3 «Ефективна влада згуртована громада» частково покращено простір відділу на відповідність безбар’єрності, а саме:

  1. кожен кабінет оснащено  навігаційними вказівниками, в тому числі і шрифтом Брайля;
  2. відділ підготовлено до роботи та використання  Програми "Сервіс УТОГ 24/7", дозволяє людям з порушеннями слуху цілодобово і безкоштовно отримувати онлайн послуги перекладача жестової мови;
  3. забезпечено принцип «рівних прав і рівних можливостей».

Для забезпечення  оперативної цілі щодо оформлення та видачі паспортних документів у 2024 році з громадами-партнерами за сприяння органу місцевого самоврядування підписано договір про співробітництво (Бабинська ТГ,                  Корнинська ТГ, Бугринська ТГ).

Відділом «Центр надання адміністративних послуг» Білокриницької сільської ради проведено 28 закупівель на загальну суму 106560 грн.

Надходження до місцевого бюджету від надання адміністративних послуг за 2024 рік становить 419343,19 грн., що на 10737,69 грн. більше ніж минулого року.

Для зручності громадян, щодо оплати адміністративних послуг у приміщенні Білокриницької сільської ради встановлено термінал самообслуговування.

Станом на 01.01.2025 року на території Білокриницької сільської ради проживає 11526 громадян.

 

Сфера земельних відносин та архітектури

Основні завдання відділу земельних відносин та архітектури Білокриницької сільської ради Рівненського району Рівненської області протягом 2024 року були направлені на максимально можливу реалізацію заходів земельної реформи, містобудування та архітектури в умовах воєнного стану, зокрема: захист прав громадян на землю з врахуванням  неодноразових змін в законодавстві, здійснення контролю за додержанням земельного законодавства, використання та охорони земель, реєстрація суб’єктів права власності на землю, права користування землею і договорів оренди землі, надання консультативної допомоги землевласникам та землекористувачам, регулювання відносин у сфері містобудування та архітектури, присвоєння та коригування поштових адрес тощо.

Загальна площа земельних ресурсів громади становить – 12 124,60 га, з яких:

  • землі сільськогосподарського призначення -  9334,4191 га (77%),
  • ліси та лісовкриті площі -  1842,1837 га  (15%),
  • під водою – 99,6012 га (1%),
  • забудована територія – 610,5377 га (5%),
  • відкриті заболочені землі 34,1457 га (0%), 
  • землі без рослинного покриву або з незначним покривом 203,7126 га (2%).

Відділом земельних відносин та архітектури здійснюється постійний моніторинг земель несільськогосподарського призначення на території громади з метою приведення використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів до вимог чинного законодавства та наповнення місцевого бюджету.

В 2024 році на 5 об’єктів збільшилась кількість земельних ділянок промисловості, транспорту та комерційного призначення. Загалом їх кількість по громаді  становить 105 об’єктів, а саме в с. Біла Криниця - 68, с. Антопіль – 14, с. Городище - 6, с. Кругле - 1, с. Шубків – 8, с. Гориньград Другий - 2, с. Гориньград Перший -1, с. Рисв’янка - 2, с. Котів -2, с. Дуби-1 загальною площею 45,52 га (75% з них  - це земельні ділянки комерційного призначення), загальна сума податку по них в рік становить більше 3 млн. грн.

Фото без опису За звітний період на 5 земельних ділянок комерційного призначення поза межами населених пунктів Відділом ініційовано розроблення нормативних грошових оцінок земель з метою розрахунку нормативної грошової оцінки, підвищення розміру земельного податку відповідно до вимог Податкового кодексу України та суттєвого наповнення місцевого бюджету.

Кількість власників земель різного цільового призначення у громаді перевищує 6 000 осіб, водночас, більше 54% ріллі (4,51 тис.га) сільськогосподарських земель громади обробляють п’ять найбільших землекористувачів громади, а саме:

  • Державне підприємство «Дослідне господарство «Білокриницьке»» інституту сільського господарства Західного Полісся НААНУ» 2025,2494 га;
  • Публічне акціонерне товариство «Шубківське» - 1778,4204 га;
  • Інститут сільського господарства західного полісся «НААНУ» - 448,5028 га.
  • ТЗоВ «Гоща Мілк» - 166,2958 га, Дослідна станція епізоотології інституту ветеринарної медицини НААНУ – 92,25 га.

 

Генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту. Генеральний план населеного пункту розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Генеральний план визначає основні принципи і напрямки планувальної організації та функціонального призначення території, формування системи громадського обслуговування населення, організації вулично-дорожньої та транспортної мережі, інженерного обладнання, інженерної підготовки і благоустрою, цивільного захисту території та населення від небезпечних природних і техногенних процесів, охорони навколишнього природного середовища, охорони та збереження культурної спадщини та традиційного характеру середовища історичних населених пунктів, а також послідовність реалізації рішень, у тому числі етапність освоєння території.

До складу Білокриницька територіальна громада входить 11 населених пунктів.

Всі населені пункти в громаді мають розроблені та затверджені генеральні плани, вони були розроблені в період з 2016 по 2023 роки. Містобудівна документація по населених пунктах громади наразі не потребує оновлення чи актуалізації. У 2023 році затверджено генеральні плани по 6 населених пунктів, а саме: с.Шубків, с.Рисв’янка, с.Дуби, с.Гориньград Перший, с.Гориньград Другий та с.Городище.

 

№ з/п

Населений пункт

Розробник  документації

Наявність генпланів (дата затвердження)

1

Біла Криниця

Рівненська філія ДП «Діпромісто»

07.11.2018

2

Антопіль

Рівненська філія ДП «Діпромісто»

27.12.2016

3

Глинки

Рівненська філія ДП «Діпромісто»

21.06.2016

4

Кругле

ПП «Землебудпроект»

13.07.2017

5

Городище

ФОП Ковтонюк О.С.

07.07.2023

6

Шубків

ФОП Суряхін М.Б.

07.07.2023

7

Дуби

ФОП Суряхін М.Б.

07.07.2023

8

Гориньград Перший

ФОП Суряхін М.Б.

09.09.2023

9

Гориньград Другий

ФОП Суряхін М.Б.

09.09.2023

10

Рисв’янка

ФОП Суряхін М.Б.

07.07.2023

11

Котів

Рівненська філія ДП «Діпромісто»

18.10.2018

 

Комплексний план просторового розвитку території територіальної громади (далі – комплексний план) - це одночасно містобудівна документація на місцевому рівні та документація із землеустрою, що розробляється з метою забезпечення сталого розвитку території. Комплексний план включає планувальні рішення щодо перспективного використання всієї території територіальної громади, на основі аналізу всіх ресурсів якими володіє громада, та надає громаді інструмент для інтегрованого розвитку з вирішення проблемних та конфліктних питань, а також з дотриманням принципу збалансованості державних, громадських та приватних інтересів. Комплексний план забезпечує узгоджене прийняття рішень щодо цілісного (комплексного) просторового розвитку всіх населених пунктів як єдиної системи розселення та території за їх межами.

Білокриницькою сільською радою прийнято рішення від 07 липня 2023 року №1260 «Про надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо встановлення межі території територіальної громади» та від 27 листопада 2024 року №1763 «Про розроблення комплексного плану просторового розвитку території Білокриницької територіальної громади», що є передумовою для старту масштабного процесу з розробки комплексного плану території нашої громади.

Які переваги громада отримає від розробки комплексного плану? Комплексний план містить тематичні розділи та їх підрозділи, такі як:

просторово-планувальна організація території;

землеустрій та землекористування;

ландшафтне планування;

обмеження у використанні земель;

функціональне зонування території територіальної громади;

забудова територій та господарська діяльність;

обслуговування населення;

транспортна мобільність та інфраструктура;

інженерне забезпечення території, трубопровідний транспорт та телекомунікації;

охорона земель, інженерна підготовка та благоустрій території.

Вищезазначений перелік свідчить, що комплексний план охоплює всі сфери життєдіяльності територіальної громади та включає планувальні рішення щодо перспективного використання всієї території територіальної громади. Також даний вид містобудівної документації надає глибинний аналіз проблем та переваг, визначає пріоритети розвитку та заходи щодо уникнення можливих потенційних загроз в громаді, збалансовує інтереси влади, бізнесу, громади. Розроблення комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади є невід’ємним кроком щодо забезпечення сталого розвитку громади.

Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»  №3038-VI, Відділом за 2024 рік підготовлено 67 витягів з містобудівної документації на підставі звернень громадян та присвоєно 216 поштових адрес на об’єкти будівництва та внесено в Єдину державну електронну систему у сфері будівництва (ЄДСББ).

 Спеціалістами відділу земельних відносин та архітектури постійно проводиться інвентаризація земель з метою виявлення землевласників та землекористувачів без правовстановлюючих документів на землю. Зокрема, скеровано 3 листи окремим фізичним та юридичних особам з вимогою оформити в установленому законом порядку право користування (власності) на землю та привести його у рамки діючого земельного законодавства відповідно до фактичного виду діяльності, в тому числі на землі з розміщеними об’єктами нерухомого майна, що належать на праві власності фізичних чи юридичних осіб.

В 2024 році відділом земельних відносин та архітектури Білокриницької сільської ради укладено 28 договорів оренди землі на площу 20,0457 га на загальну суму орендної плати 1,06 млн. грн., з них:

2 - на землі сільськогосподарського призначення;

26 –  на землі несільськогосподарського призначення.

Загалом по громаді укладено 157 договорів оренди землі та 6 платних строкових договорів сервітуту.

1

Верифікація вулиць та будинків. Відповідно до встановленого графіка спеціалістами відділу розпочато верифікацію адрес в Єдиному державному реєстрі адрес (ЄДРА), мета якої полягає в систематизації адресної інформації та створенні єдиного достовірного джерела адресних даних, де кожен населений пункт, кожна вулиця, будівля чи споруда матимуть унікальний ідентифікатор і єдину правильну назву. За звітний 2024 рік нами успішно завершено перший етап наповнення реєстру, який було розпочато 24 липня 2024 року, і відповідно верифіковано 100% вулиць громади.

Наразі розпочато другий етап – верифікацію адрес будинків усіх населених пунктів громади.

Дані про земельні ділянки, які перебувають у власності та користуванні громадян з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), для ведення особистого селянського господарства, для індивідуального садівництва на території громади постійно оновлюються та обліковуються спеціалістами Відділу.

З врахуванням поточних змін, за 2024 рік, Відділом скеровано 12 листів до контролюючих органів ДПС для внесення відповідних даних до Бази оподаткування на землю по 1237 земельних ділянках з метою наповнення місцевого бюджету.

За зверненнями громадян, прийняті відповідні рішення органом місцевого самоврядування стосовно зміни цільового призначення 69 земельних ділянок приватної власності для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у відповідності до діючих генеральних планів населених пунктів.

Керуючись статтею 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, статтями 118, 121, 125, 126, 186, пунктом 27 розділу Х Перехідних положень Земельного кодексу України, за погодженням постійної комісії з питань архітектури, містобудування, землевпорядкування та екологічної політики та розглянувши подані матеріали, сесією сільської ради за звітний період передано громадянам 34 земельні ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на території громади під житловими будинками.

Крім того, за звітний період опрацьовано 598 звернень від підприємств, установ, організацій, контролюючих органів, органів виконавчої влади, громадян з питань, що стосується компетенції Відділу. Також, підготовлено 267 проектів рішень різного характеру і винесено на розгляд сесії Білокриницької сільської ради.

За минулий рік згідно рішення сільської ради від 20.09.2024 №1708 здійснено інвентаризацію земельної ділянки комунальної власності з метою формування природно-заповідного фонду – пам’ятки місцевого значення «Віковічний каштан» площею 0,10 га в с. Шубків та згідно рішення від 10.05.2024 №1574 – земельної ділянки для облаштування дитячого майданчика площею 0,40 га в с.Городище.

Рішенням Білокриницької сільської ради від 20.09.2024 №1710 здійснено передачу комунальному підприємству «Шубківське» Білокриницької сільської ради Рівненського району Рівненської області земельну ділянку комунальної власності площею 0,1169 га, для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування (котельні) в с. Шубків.

З метою захисту інтересів Білокриницької сільської ради, керівником Відділу прийнято участь в 2 судових засіданнях з  питань земельних відносин.

 Зокрема, виграний суд по справі №570/2957/22 від 29.11.2023 про зобов’язання Соловйова В.О. звільнити самовільно зайняту земельну ділянку площею 0,0090 га, розташовану в с. Городище Білокриницької сільської ради Рівненського району та зобов’язано знести незаконно встановлену кам’яну огорожу за його рахунок.

Виграно суд по справі №570/2957/22 по гр. Місюрі Світлані Святославівні про визнання недійсним рішення та припинення речового права на земельну ділянку. Постановою Верховного суду України 09.10.2024 задоволено  касаційну скаргу представника Білокриницької сільської ради та стягнуто з Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області 17,367 тис. грн до бюджету сільської ради.

Відповідно до Переліку земельних ділянок, що пропонуються для продажу на земельних торгах (аукціонах) рішеннями Білокриницької сільської ради включено 25 земельних ділянок сільськогосподарського та несільськосподарського призначення комунальної власності або прав оренди на них, які виставляються на земельні торги окремими лотами загальною площею 72,6645 га, розташованих в межах та поза межами населених пунктів на території Білокриницької сільської ради.

В результаті, було підготовлено 8 земельних ділянок та прав оренди на них для продажу на земельних торгах на електронному майданчику  e-tender за допомогою платформи Prozoro, з них успішно проведено 5 земельних аукціонів на загальну суму продажу – 98,64 тис.грн. Зокрема:

  1. Продано право оренди земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею  0,1001 га (кадастровий номер 5624683000:01:003:1766) для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (код КВЦПЗ - 03.07), що розташована в с. Городище на території Білокриницької сільської ради Рівненського району Рівненської області. Переможець - Галябар Мар’яна Валеріївна. Сума орендної плати – 22 340,00 грн в рік.
  2. Продано право оренди земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею 0,1900 га (кадастровий номер 5624680700:02:006:1893) для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промислововсті (код КВЦПЗ - 11.02), що розташована в с. Біла Криниця на території Білокриницької сільської ради Рівненського району Рівненської області в оренду на 10 років. Переможець – Віннічук Олександр Іванович. Сума орендної плати – 18 177,00 грн в рік.
  3. Продано право оренди земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею 0,0079 га (кадастровий номер 5624683000:01:001:1631) для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (код КВЦПЗ - 03.07), що розташована в с. Городище на території Білокриницької сільської ради Рівненського району Рівненської області. Переможець – Черняк Іван Васильович. Сума викупу -7  676,00 грн.
  4. Продано право оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення комунальної власності площею 5,7594 га (кадастровий номер 5624689800:01:004:0089) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (для закладання багаторічних насаджень (саду) (код КВЦПЗ 01.01) за межами населених пунктів (поблизу с.Котів) на території Білокриницької сільської ради Рівненського району Рівненської області в оренду на 25 років. Переможець – ФГ «Мейн Грейн Експорт». Сума орендної плати – 24 000,00 грн.
  5. Продано земельну ділянку у власність площею 0,0353 га для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, кадастровий номер 5624689800:05:023:0080, що розташована в с.Котів на території Білокриницької сільської ради Рівненського району Рівненської області. Переможець – Добродій Ганна Миколаївна. Сума викупу – 26 450,00 грн.

Спільно із постійною комісією з питань архітектури, містобудування, землевпорядкування та екологічної політики сільської ради, спеціалістами відділу та поліцейськими офіцерами громади за звітний період було здійснено 6 виїздів на місцевість на території громади з метою вирішення спірних питань громадян різного характеру, із залученням інженерів-геодезистів ліцензованих проектних організації (фото додаються).

Всі питання вирішені по суті, складені відповідні протоколи узгоджувальних комісій.

Розвиток освіти, культури та спорту на території громади.

Впродовж 2024 року мережа закладів освіти Білокриницької сільської ради не змінювалася. На території Білокриницької територіальної громади функціонує 6 закладів загальної середньої освіти та 3 заклади дошкільної освіти:

Заклади загальної середньої освіти:

Ліцеї:

  1. Білокриницький ліцей Білокриницької сільської ради,
  2. Городищенський ліцей Білокриницької сільської ради,
  3. Шубківський ліцей Білокриницької сільської ради;

Гімназії :

  1. Глинківська гімназія Білокриницької сільської ради,
  2. Гориньградська-І гімназія Білокриницької сільської ради,
  3. Рисвянська гімназія Білокриницької сільської ради.

 

Назва загальноосвітнього навчального закладу (згідно статуту)

ПІБ керівника

Адреса закладу

(вулиця, номер будинку, село (місто), індекс)

Кількість учнів

Кількість класів

Середня наповню-ваність

1.

Білокриницький ліцей Білокриницької сільської ради Рівненського району Рівненської області

Данилюк Наталія Василівна

Україна, Рівненська область, Рівненський район, с.Біла Криниця, вул. Шкільна, 45

593

24

24,7

2.

Городищенський ліцей Білокриницької сільської ради Рівненського району Рівненського області

Левчук Наталія Василівна

Україна, Рівненська область, Рівненський район, с.Городище, вул. Рівненська, 76

259

13+2

17

3.

Шубківський ліцей Білокриницької сільської ради Рівненського району Рівненської області

Бондарчук Ярослава Аркадіївна

Україна, Рівненська область, Рівненський район, с.Шубків, вул. Незалежності, 24

242

11

22,7

4.

Глинківська гімназія Білокриницької сільської ради Рівненського району Рівненської області

Гуль Лариса Фелофілївна

Україна, Рівненська область, Рівненський район, с.Глинки, вул. Піщана, 1

47

(15 – інд. навч.)

4

5

5.

Гориньградська-I гімназія Білокриницької сільської ради Рівненського району Рівненської області

Буняк Анатолій Олександрович

Україна, Рівненська область, Рівненський район, с. Гориньград Перший, вул. Мирна, 84

49 (12 – інд.навч.)

 

5

5,2

6.

Рисвянська гімназія Білокриницької сільської ради Рівненського району Рівненської області

Веремчук Таїса Миколаївна

Україна, Рівненська область, Рівненський район, с. Рисвянка, вул. Шкільна, 34

49 (12 – інд.навч.)

 

6

6,4

 

Заклади дошкільної освіти :

  1. Білокриницький заклад дошкільної освіти (ясла-садок) загального типу Білокриницької сільської ради,
  2. Городищенський заклад дошкільної освіти (дитячий садок) з короткотривалим перебуванням дітей загального розвитку,
  3. Шубківський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) загального типу.

 

Назва дошкільного навчального закладу (згідно статуту)

ПІБ керівника

Адреса закладу

(вулиця, номер будинку, село (місто), індекс)

Кількість вихованців в  групах

1.

КЗ "Білокриницький заклад дошкільної освіти (ясла-садок) загального типу" Білокриницької сільської ради Рівненського району Рівненської області

Вельгун Віра Григорівна

вул. Грушевського, 1, с.Біла Криниця, Рівненський район, Рівненська область, 35342

107

2.

КЗ "Шубківський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) загального типу Білокриницької сільської ради" Рівненського району Рівненської області

Мельничук Софія Олександрівна

вул. Незалежності, 1Б, с. Шубків, Рівненський район, Рівненська область, 35325

70

3.

КЗ "Городищенський заклад дошкільної освіти (дитячий садок)" Білокриницької сільської ради Рівненського району Рівненської області з короткотривалим перебуванням дітей загального розвитку

Т.в.о. директора Любецька Наталія Вікторівна

вул. Рівненська, 76, с. Городище, Рівненський район, Рівненська область, 35341

13

 

Організація харчування у закладах загальної середньої освіти

Харчування учнів та вихованців закладів освіти здійснюється відповідно  до програми «Дитяче харчування на 2024-2027 роки» затвердженої рішенням сесії Білокриницької сільської ради № 1486 від 28.02.2024 року.

У вересні 2024 року у закладах загальної середньої освіти одноразовим гарячим харчуванням охоплено 627 здобувачів освіти, з них 227 осіб забезпечено пільговим харчуванням.

Затверджено вартість харчування одного дітодня на у сумі 45, 50, 55,  грн/день, кейтерингові послуги (55,60,65) для учнів шкіл та 70 грн./день (50 грн/день для дітей 2-3 років) для вихованців дитячих садочків. (Рішення сесії Білокриницької сільської ради від 07.07.2023 року № 1225)

Відділ освіти, сім’ї ,молоді, спорту, культури та туризму забезпечує координацію процесу організації харчування, контроль за харчовими нормами і якістю продукції, що надходить до їдалень закладів освіти, організацію безоплатного харчування учнів, дітей пільгових категорій:

-дітей – сиріт;

-дітей напівсиріт,

 -дітей, позбавлених батьківського піклування;

-дітей з інвалідністю,

-дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах;

-дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» ;

-дітей, з числа внутрішньо переміщених осіб, дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

-дітей з числа осіб, визначених у ст.10 ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

-дітей, батьки яких є учасниками бойових дій, визначених у пункті 19 ст.6 ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

-дітей, батьки яких призвані на військову службу під час мобілізації до лав Збройних сил України та інших військових формувань, військовослужбовців, що проходять військову службу для захисту України від збройної агресії російської федерації;

-дітей з числа сімей, які потрапили в складні життєві обставини, за наявності підтверджуючих документів та за окремим рішенням Білокриницької сільської ради.

Фінансування Програми здійснюється з бюджету Білокриницької сільської ради відповідно до кошторису після затвердження його рішенням сесії в межах бюджетних асигнувань.

 

Підвезення учнів та педагогічних працівників до місця навчання і в зворотньому напрямку

Відповідно до санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти підвезення потребують 391 учень.  До Шубківського ліцею та у зворотному напрямку підвозяться 10 дітей з сіл Гориньград Другий, Рисвянка та Гориньград-I.  До Рисвянської гімназії підвозимо 25 дітей із сіл Гориньград Другий та Шубків.

Шкільним автобусом  Білокриницького ліцею забезпечено підвезенням 78 учнів, решта учнів довозяться до закладів освіти спеціалізованими автомобільними перевезеннями або власними транспортами.

 

 

Облаштування укриттів (ЗСЦЗ)

Враховуючи особливу важливість завдань цивільного захисту, пов’язаних з захистом життя людей при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій на виконання вимог Кодексу цивільного захисту України щодо реалізації державної політики у сфері захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, інших нормативних актів держави було проведено ряд заходів щодо створення умов та приведення захисних споруд цивільного захисту (ПРУ) у готовність до укриття населення.

Головною умовою роботи закладів освіти в очній формі є наявність захисних споруд. На території громади в закладах освіти облаштовано 3 ПРУ та 5 найпростіших укриттів для розміщення всіх учасників освітнього процесу.

Станом на 01 вересня 2024 року  чотири заклади працюють очному форматі, два – у змішаному. Немає можливості впровадити очне навчання для всіх учасників освітнього процесу у Глинківській та Рисвянській гімназіях.  Дані два заклади працюють у змішаному форматі.  У Білокриницькому ліцеї, Городищенському ліцеї облаштовані ПРУ, в Гориньградській-I гімназії, Глинківській гімназії та Білокриницькому  закладі дошкільної освіти облаштовані і НУ (найпростіші укриття). Здобувачі освіти  Рисвянської гімназії укриваються у найпростішому укритті за адресою с. Рисвянка, вул. Шкільна, 37, згідно укладеного договору про оренду  підвального приміщення. Наявні позитивні акти оцінки об’єкта щодо можливості його використання для укриття населення як найпростіших укриттів та акти готовності захисних споруд цивільного захисту.

У  вересні 2024 року всі заклади дошкільної освіти працюють в очній формі. У Шубківському закладі дошкільної освіти облаштоване ПРУ (протирадіаційні укриття, в Білокриницькому закладі дошкільної освіти облаштоване найпростіше укриття. Воно дає можливість забезпечити укриттям 38 осіб, що в свою чергу не дозволяє закладу працювати на всю потужність та прийняти всіх дітей дошкільного віку, які мають бажання відвідувати заклад.

 

Забезпечення освітніх потреб дітей з ООП

Одним з пріоритетних напрямків державної політики в галузі освіти є запровадження інклюзивного навчання, що реалізує право на рівний доступ до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами, дітей з інвалідністю.

Освітній процес допомагають забезпечити асистенти вчителів, які постійно приділяють увагу дитині з ООП та сприяють належній організації освітнього процесу.

У ліцеях 24 здобувачів освіти у 17 класах перебувають на інклюзивному навчанні (Білокриницький ліцей 17 учнів у 11 класах, Городищенський ліцей – 3 учні в 2 клас). В Білокриницькому закладі дошкільної освіти 5 вихованців, які потребують організації інклюзивного навчання (3 групи інклюзивні), у Шубківському закладі дошкільної освіти 2 вихованців з ООП, 1 група - інклюзивна. Для всіх дітей, які мають рекомендації щодо проведення корекційно-розвиткових занять, згідно  висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, організовано заняття із шкільними психологами та логопедами, а також із спеціалістами КУ «Городоцький інклюзивно-ресурсний центр» Городоцької сільської ради Рівненського району Рівненської області.

 В Білокриницькому ліцеї облаштовано ресурсну кімнату, де такі діти мають змогу відвідувати корекційні заняття.

 

Кадрове забезпечення та професійний розвиток педагогічних працівників

У 2024 році в закладах загальної середньої освіти Білокриницької сільської ради працювалють 148  педагогічних працівників.  В закладах дошкільної освіти працюють  26 педагоги. 

З метою забезпечення професійного розвитку педагогічних працівників, здійснення їх науково-методичної підтримки у системі загальної середньої та дошкільної освіти відділом було укладено договір про сприяння професійному розвитку педагогічних працівників, їхню психологічну підтримку та консультування з КУ “Центр професійного розвитку педагогічних працівників” Рівненської міської ради. Педагоги закладів освіти Білокриницької сільської ради мають можливість відвідувати заходи, які сприяють їх розвитку як професіоналів та отримувати консультації різного роду.

 

Позашкільна освіта.

Варіативна частина навчальних планів по максимуму підсилювала варіативну складову, уникаючи гуртків та факультативів. Акцент робили і робимо на тих предметах, з яких діти готуються до ДПА чи НМТ.

Функціонують гуртки при школах та при КЗ “Фізкультурно-спортивний клуб”.

Позашкільною освітою діти зайняті у школі мистецтв ім. Анатолія Пузирка.

 

Основні заходи, які було здійснено :

- Забезпечено дітей харчуванням 1-4 класи – субвенція державного бюджету з жовтня 2024 року – 947,4 тис.грн , пільгові категорії – за кошти місцевого бюджету в сумі -1786,5 тис.грн

- організація підвищення кваліфікації педагогічних працівників та осіб, відповідальних за цивільний захист, пожежну безпеку та охорону праці в сумі – 45,8 тиг.рн;

- ноутбуки Білокриницький ЗДО – 53,8 тис.грн.,

- придбання сучасних комп’ютерних класів (15+1 комп.) у Білокриницький ліцей та Городищенський ліцеї в сумі – 502,6 тис.грн,

- придбання інтерактивних панелей 536,8 тис.грн;

- щорічне оновлення шкільних меблів: парти, стільці, столи вчительські, жалюзі на суму 556,3 тис.грн,

- щорічне забезпечення будівельними матеріалами для проведення поточних ремонтів приміщень закладів на суму 275,2 тис.грн,

- здійснюється постійне оновлення світильників – 61,1 тис.грн,

- ремонт систем опалення в укритті Шубківського ліцею – 200,0 тис.грн;

- постійне оновлення кухонного обладнання у харчоблоках закладів освіти 44,8 тис.грн;

- придбання спеціального одягу для кухарів 7,9 тис.грн.

-  щорічне оновлення посуду 52,2 тис.грн;

- придбання миючих та дезінфікуючих засобів на суму 98,8 тис.грн;

- забезпечення усіх закладів освіти генераторами на суму 119,99 тис.грн та паливом до них на суму 168,7 тис.грн,

- забезпечення ремонту, технічного обслуговування, страхування шкільного автобусу та забезпечення пальним для перевезення дітей -200,0 тис.грн;

- придбання шкільного автобусу – 1700,0 тис. грн,

- придбання медикаментів – 13,0 тис.грн

- капітальний ремонт харчоблоку Білокриницького ліцею – 9068,9 тис.грн;

- ПКД по капітальний ремонт харчоблоку Білокриницького ліцею – 348,3тис.грн.

-Нове будівництво захисної споруди цивільного захисту – протирадіаційного укриття (ПРУ) на території Білокриницького ЗДО - 8897,9тис.грн;

  • ПКД по Городищенському ЗДО – 500,00 тис.грн
  • Музичні інструменти по Музичній школі та комп’ютерна техніка  – 92,9тис.грн
  • Комп’ютерна техніка по апарату та бухгалтерії – 113,7 тис.грн
  • Поповнення бібліотечного фонду – 20,0 тис.грн
  • Акустична система культурно – дозвіллевий центр Білокриницький – 30,0 тис. грн.

Крім субвенційних коштів, значно більшу частину фінансування закладів здійснювали з місцевого бюджету. Пріоритетне завдання в освіті - створення новітнього освітнього простору, середовища, яке відповідає сучасним потребам учнів та педагогів, забезпечує комфортні умови для навчання та виховання, сприяє розвитку компетенцій, необхідних у XXI столітті.

З місцевого бюджету:

- на оплату праці і нарахування на заробітку плату виділено 32 802 376 грн;

-на оплату енергоносіїв та комунальних закладів – 6 026 530 грн,

-на інші видатки -6 160 343 грн

 

Для забезпечення надання усього спектру освітніх послуг, методичного супроводу педагогічних  працівників, забезпечення права на освіту осіб з ООП укладено договори:

- договір з Центром професійного розвитку м.Рівне 100 000 грн,

- договір з Городоцьким інклюзивно-ресурсним центром 316 590 грн;

- договір з “Осередком Захист України” 25 142 грн;

- відшкодування коштів за навчання учнів Білокриницької громади у ОЗ “Котівський ліцей”.

 Створення новітніх освітніх умов дає можливість навчати і виховувати учнів та вихованців на такому рівні, що в подальшому вони демонструють дуже гарні результати на різного рівня конкурсах та олімпіадах. Щороку ми маємо багато причин для гордості за наших учнів та педагогів.

 У 2023 році відбувся перший захід з відзначення наших учнів та їх наставників, кількість представників до нагородження була численна. Цьогоріч ці кількість збільшилася у рази. Маємо призерів олімпіад з кожного предмету на рівні району, крім того на обласний етап теж вийшли багато представників нашої громади показали чудові результати. Майже щороку наші вчителі демонструють свою педагогічну майстерність на конкурсі “Учитель року”, цьогоріч маємо трьох педагогів, які пройшли сертифікацію, продемонструвавши свою педагогічну майстерність у різних формах. Педагогічні працівники закладів Білокриницької громади є активними експертами у проведенні сертифікації педагогічних працівників.

Розвиток освітньої галузі, як і всі інші, на пряму залежить від підтримки освіти і з боку держави, і з боку місцевого самоврядування.

Діяльність закладів культури Білокриницької сільської ради у 2024 році була спрямована на виконання Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про культуру», «Про охорону культурної спадщини», Указів Президента України, Постанов Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства культури України.

На території ради культурно-дозвіллеву роботу здійснює КЗ «Культурно-дозвіллевий центр» Білокриницької сільської ради.

КЗ «Культурно-дозвіллевий центр» - це група клубних закладів, структурних підрозділів центру, основною діяльністю яких є діяльність у сфері культури та які включені до базової мережі закладів культури.

Білокриницький будинок культури безпосередньо підпорядкований відділу освіти, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму Білокриницької сільської ради, який контролює та координує його діяльність.

Клубні заклади проводять свою роботу з організації відпочинку та дозвілля громадян та інших видів діяльності культури. Заклади планують свою діяльність відповідно до культурних потреб населення громади, виходячи з творчих можливостей та фінансових ресурсів.

Директор КЗ «Культурно-дозвіллевий центр» Білокриницької сільської ради, надалі продовжує вдосконалювати свою роботи.

На базі Білокриницького будинку культури функціонують

  • Народний аматорський вокальний ансамбль «Криниченька» керівник Олена Ткач концертмейстер Юрій Пилип;
  • Дитячий вокальний ансамбль « Веселі дзвіночки» керівник Олена Ткач;
  • Зразковий ансамбль сучасного танцю «Зіронька» керівник Марина Судак (кількість учасників 40);
  • Підготовча студія танцювального ансамблю «Зіронька» керівник Олександра Тишкун (кількість учасників 50);
  • ГО «Дитячий центр розвитку «Карапузя»;
  • Клубне формування «Маленькі волонтери»;

Наші колективи в травні 2024 року підтвердили свої звання.

Заходи які проводилися протягом 2024 року:

  • Щорічний фестиваль «Білокриницький узвар» в рамках якого проводився збір коштів на підтримку ЗСУ.
  • Ювілейна дата - відзначення 455 річниці села Глинки та Дня Незалежності України (благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ);
  • Благодійний захід з метою збору коштів на підтримку ЗСУ с.Шубків.
  • Відкриття алеї Пам’яті на честь загиблих захисників-земляків с.Шубків;
  • Відкриття Алеї Слави Героям та інтерактивного меморіалу - «Електронна книга пам’яті» с. Біла Криниця.
  • Перегляд кінофільмів (приміщення глядацької зали Білокриницького будинку культури).
  • Гордість та надія Білокриницької громади (відзначення обдарованих дітей та їх наставників).

Співпраця з концертними та мистецькими організаціями

    • Енджі Крейда;
    • Олена Білоконь;
    • Заслужений академічний зразково-показовий оркестр Збройних Сил України Фольклорний гурт «Святовид»;
    • військовий оркестр оперативного командування «Захід» м.Рівне;
    • Всеукраїнський Благодійний тур музично-театралізованої вистави про Велике народження «Різдвяна кантата»;

Народні свята та традиції

  • другий рік поспіль в Білокриницькій громаді на ставку с.Гориньград-відбувається етно-захід «Івана Купала» на підтримку ЗСУ;
  • Андріївські вечорниці;
  • Свято Св.Миколая.

Заклади культури проводять благодійні ярмарки, майстер-класи для відвідувачів, займається патріотичним вихованням дітей. Організовують акції «Кошик добра». Білокриницький будинок культури щосуботи проводить благодійний показ мультфільмів, фільмів. Кошти з продажу спрямовує для потреби ЗСУ. Тісно співпрацює з КЗ «Центральна публічна бібліотека» Білокриницької сільської ради. . Щочетверга учасники клубного формування «Маленькі волонтери» організовують зустрічі.

Робота в основному будується на тісному контакті з загальноосвітніми школами, бібліотеками, школою мистецтв, підприємцями. Значну підтримку отримують більшість працівників клубів від органів місцевого самоврядування при проведенні культурно-масових заходів. Протягом останніх років на належному рівні налагоджена творча робота. Вихованці Білокриницького будинку культури брали участь у різноманітних заходах як на місцевому рівні та і за межами області.

Також на території громади діє КЗ «Центральна публічна бібліотека» , яка має у своїй структурі відокремлені структурні підрозділи (філії), які розташовані поза її місцезнаходженням та здійснюють всі або частину її функцій відповідно до положення.

Бібліотеки обслуговують дітей та дорослих через абонементи, вивчає потреби користувачів, ступінь їх задоволення бібліотечними фондами.

Директор КЗ «Центральна публічна бібліотека» Білокриницької сільської ради за короткий термін покращила матеріально-технічну базу центральної бібліотеки с.Біла Криниця, поповнила книжковий фонд.

Для бібліотек було придбано нові книжкові виставкові стелажі, які створюють зручний і естетично привабливий простір для демонстрації тематичної літератури. Бібліотеки поповнились новими виданнями на суму 20000 грн було придбано сучасну та класичну літературу. Директор КЗ «Центральна публічна бібліотека» Білокриницької сільської ради взяла участь в обласних конкурсах «Культурний патрон громади» та «Стежками незвичайних людей» де представила свої найкращі  проєкти та зайняла перші призові місця.

Ще однією ланкою культури є КЗ «Шубківська школа мистецтв імені Анатолія Пузирка» Білокриницької сільської ради.

Діти навчаються за напрямками:

  • фортепіано, гітара;
  • народні інструменти: баян, акордеон, бандура;
  • духові інструменти: кларнет, саксофон, труба, сопілка;
  • струнно-смичкові інструменти: скрипка;
  • синтезатор;
  • естрадний, академічний вокал;
  • індивідуальне вивчення сольфеджіо та теорії музики.

Основною метою школи являється пошук та залучення до навчання здібних, обдарованих і талановитих дітей, розвиток і підтримка їх здібностей, обдарувань та талантів, естетичне виховання учнів, а також створення умов для їх творчого, інтелектуального, духовного розвитку.

Культура завжди є джерелом життєвої сили і сьогодні вона здатна об’єднувати і віднаходити сенси. Культура є важливою частиною життя кожної людини та суспільства в цілому. Саме культура робить людину особистістю.

Роль культури у час війни є надважливою. Адже саме ця ланка є сукупністю матеріальних і духовних цінностей, створених людством протягом його історії. І ми не маємо жодного права втратити ці надбання. В будь-який час культурні події в тилу мають тривати, бо попри свою очевидну другорядність, саме культура продовжує стверджувати силу життя та нерідко допомагає цивільним відчути дотичність до спільної боротьби.

На території Білокриницької громади функціонує КЗ «Фізкультурно-спортивний клуб «Білокриницький» Білокриницької сільської ради.

Основною метою на сьогодні є поступове збільшення чисельності населення, залученого до систематичних занять фізичною культурою та масовим спортом, популяризація здорового спорту життя, максимальна реалізація здібностей обдарованої молоді в обраних видах спорту та осіб з інвалідністю, ВПО, УБД.

Команди Білокриницької громади з різних видів спорту (волейбол, баскетбол, футбол) щорічно приймають участь у обласних спортивно-масових заходах серед юнаків та дівчат «Хто ти майбутній олімпієць?» збірних команд сільських громад під гаслом «Рухайся до перемоги України».

Упродовж року фізкультурно-спортивний клуб став учасником та організатором багатьох заходів.

Футбольна команда «Ліон» взяла участь таких у турнірах:

  • кубок «Динамо» в м.Рівне;
  • відкрита першість Шпанівської ТГ по футболу;
  • чемпіонат Рівненського району з футболу сезону 2024 р. серед команд у віковій категорії U-12 (2012-2013 р.н) який тривав впродовж вересня-жовтня.

Баскетбольна команда взяла участь в обласній дитячо-юнацькій баскетбольній лізі серед юнаків 2010-2012 р.н – ІІІ місце (фінал 11.05.24р.).

Серпень 2024 року - серія спортивних змагань з пляжного волейболу серед дитячих команд до відзначення річниці Незалежності України та Дня Державного прапора.

В рамках «Олімпійського дня» в Білокриницькій громаді 22.06.24 проводився Олімпійський забіг та Міні-футбол серед дітей 2014-2015 року.

Учні загальноосвітніх закладів взяли активну участь у «Всеукраїнських змаганнях Пліч-о-пліч» Всеукраїнські шкільні ліги.

Наша громада долучилася до соціального проєкту "Активні парки - локації здорової України". Це загальнодержавний соціальний проєкт Президента України Володимира Зеленського “Активні парки – локації здорової України” який об'єднує мешканців громади різного віку, популяризує активний спосіб життя. Долучайтесь до активної спільноти та спортивних заходів Білокриницької громади. Координатором проєкту в  громаді є Анна Федорчук.

Виділені кошти розподілялися між видами спорту згідно Програми та календаря спортивно масових заходів громади, району, області на 2024р. В пріоритеті ігрові види спорту: баскетбол, волейбол, футбол, настільний теніс, а також силові види спорту: гирьовий спорт, армспорт, пауерліфтинг. Фінансування проводиться за рахунок коштів сільського бюджету, а також інших джерел не заборонених чинним законодавством та на підставі Закону України «Про фізичну культуру і спорт».

Протягом 2024 року було виділено кошти та придбано:

  • дитячу форму - баскетбольну, футбольну, комплекти маніжок;
  • спортивний інвентар – м’ячі футбольні, волейбольні, баскетбольні;
  • надаються транспортні послуги для участі команд у обласних, районних, територіальних змаганнях.

Не зважаючи на складні економічні умови, у яких зараз знаходиться вся країна вдалося зберегти мережу закладів освіти, культури та спорту та зберегти кадровий потенціал галузі, забезпечити належне функціонування закладів та установ.

07 Березня, 2025 р., 12:38

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь