Ботанічний заказник місцевого значення «Гориньград»

Ботанічний заказник місцевого значення «Гориньград» — це мальовничий природний куточок, розташований між селами Гориньград Перший і Гориньград Другий у Рівненській області. Його площа складає всього 8 гектарів.

5 березня 2004 року рішенням Рівненської обласної ради території було присвоєно статус ботанічного заказника місцевого значення. Заказник перебуває під опікою ДП «Рівненський лісгосп» і входить до складу Олександрійського лісництва.

Основною метою створення заказника є збереження лісового масиву з насадженнями дуба та бука лісового, деяким представникам якого на території заказника понад 100 років. На цих землях до кінця XIX століття розташовувався величезний масив букових лісів природного походження, але в 1895 році, у зв'язку з будівництвом військового полігону та кількох заводів в межах громади, більшість цих лісів була вирубана. На сьогоднішній день збереглися молоді буки самосіви, які створюють величні букові алеї, серед яких старожилами є шість столітніх буків, з діаметром стовбурів понад півтора метра. Вони залишилися як живі свідки минулого, і тепер перебувають під охороною.