Білокриницька
територіальна громада

Рівненська область, Рівненський район

Транспортний податок

Білокриницька сільська рада

Рівненського району  РівненськоЇ області

(шоста чергова сесія восьмого скликання)

 

РІШЕННЯ

 

07 червня 2021 року                                                                                       № 194

 

Про встановлення податку на майно

(в частині транспортного податку)

 

Керуючись п. 24 ч. 1  ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  абз. 2 і 3 п.  284.1 ст. 284 Податкового кодексу України, Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», за погодженням з постійними комісіями, сесія сільської ради

 

В И Р І Ш И Л А:

1. Встановити на території Білокриницької сільської ради податок на майно частині транспортного податку).

2. Затвердити Положення про податок на майно (в частині транспортного податку) згідно з додатком.

3. Оприлюднити рішення в засобах масової інформації, на офіційному веб-сайті сільської ради або в інший можливий спосіб.

4. Рішення:

-  Білокриницької сільської ради № 959 від 23.01.2015 року «Про встановлення податку на майно (в частині транспортного податку)»;

- Городищенської сільської ради від 25 червня 2019 року № 1229 «Про встановлення податку на майно в частині транспортного податку».  

втрачають чинність з моменту набуття чинності даного рішення.

5. Рішення набирає чинності з 01.01.2022 року.

6. Контроль за виконанням даного рішення покласти  на  постійну комісію з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку громади. 

 

 

Сільський голова                                                                        Тетяна ГОНЧАРУК

 

Додаток

до рішення сесії сільської ради
від 07 червня 2021 року    №194                            

 

Положення про податок на майно

 (в частині транспортного податку)

 

1 Загальні положення

Транспортний податок встановлюється згідно з Податковим кодексом України (із змінами).

 

2 Механізм справляння та порядок сплати

2.1 Платники податку

2.1.1 Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 2.2.1 пункту 2.2 цього Положення є об'єктами оподаткування.

 

2.2 Об’єкт оподаткування

2.2.1 Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб.см.

 

2.3 База оподаткування

2.3.1 Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.2.1 пункту 2.2 цього Положення.

 

2.4 Ставка податку

2.4.1 Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.2.1 пункту 2.2 цього Положення.

 

2.5 Податковий період

2.5.1 Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 

2.6 Порядок обчислення та сплати податку

2.6.1 Обчислення суми податку з об'єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

2.6.2 Податкове/податкові  повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

2.6.3 Органи внутрішніх справ зобов'язані до 1 квітня поточного року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об'єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.

З 1 квітня поточного року органи внутрішніх справ зобов'язані щомісячно у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об'єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.

2.6.4 Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

2.6.5 У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об'єкт.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

2.6.6. За об'єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.  

 

2.7 Порядок сплати податку

2.7.1 Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до бюджету міста згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

 

2.8 Строки сплати податку

2.8.1. Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

3 Відповідальність платників за сплату податку та контроль за його надходженням до бюджету

3.1 Платники транспортного податку несуть відповідальність за неподання, несвоєчасне подання декларації з транспортного податку до контролюючого органу, правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати податку до бюджету міста відповідно до Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями).

3.2 Контроль за своєчасністю подання декларації з транспортного податку до контролюючого органу, правильність його обчислення, повноту і своєчасність сплати до бюджету здійснюють державні податкові інспекції міста.

 

 

Секретар сільської ради                                                                   Ірина ДАЮК

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь