Звіт сільського голови за 2022 рік
Звіт
сільського голови про роботу Білокриницької сільської ради та її виконавчих органів за 2022 рік
2022 рік приніс великі виклики для кожної громади України, але попри труднощі всі мобілізувалися, вистояли, ефективно виконали свою роботу і продовжують працювати на ПЕРЕМОГУ.
Відповідно до Методики формування спроможних територіальних громад громада повинна забезпечити виконання політичної, економічної, соціально - культурної та екологічної функцій. Для закріплення позитивних тенденцій та вирішення проблемних питань економічного і соціального розвитку територіальної громади, координації роботи органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, комунальних закладів розроблено чіткий план дій - Програму економічного і соціального розвитку Білокриницької сільської ради на 2022-2024 роки.
Нажаль, війна змінила в нас все… плани, думки, спосіб життя. Але наше завдання – ні кроку назад, лише вперед.
Незважаючи на воєнний період громада розвивалась, в іншому звичайно руслі.
Протягом 2022 року працівники Білокриницької сільської ради та її виконавчих органів керувалися Програмою розробленою з урахуванням пропозицій членів виконавчого комітету та депутатів Білокриницької сільської ради, керівників державних підприємств, установ та організацій, що функціонують на території ради.
Деякі заходи Програми реалізовано за наявності фінансування з державного, обласного та сільського бюджетів, коштів підприємств, міжнародних фінансових організацій та інвесторів, спонсорської допомоги та інших джерел, не заборонених законодавством України. Реалізація заходів Програми на 2022 рік сприяла забезпеченню розвитку соціальної сфери та безпеки громадян територіальної громади.
Впродовж 2022 року Програма уточнювалася. Зміни і доповнення до Програми затверджувалися рішенням сесії сільської ради.
Невід'ємною умовою реалізації будь-яких програмних заходів є фінансування, тобто успішна реалізація бюджетного процесу.
Питання формування бюджету, ефективний розподіл та перерозподіл бюджетних коштів розглядалися на всіх без винятку пленарних засіданнях сесії сільської ради.
Уточненим планом місцевого бюджету на 2022 рік передбачено доходів в сумі 84 600 138,92 грн., фактично надійшло доходів в сумі 99 865 470, 93 грн., з них власні надходження загального фонду бюджету громади склали 51467813,64 грн. Забезпечено виконання планових призначень по усіх основних видах доходів.
В структурі доходів бюджету громади найбільшу питому вагу мають податок та збір на доходи фізичних осіб, акцизний податок та єдиний податок, податку на майно. В структурі доходів загального фонду бюджету Білокриницької територіальної громади вагомим важелем є податкові надходження:
Надходження по ПДФО склали 28 009 676,10 грн., із них податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами становить 12980908,17 грн.
Надходження від внутрішніх податків на товари та послуги обсяг 8925431,62 грн. наступні, з них :
- акцизний податок з пального, що зараховується до бюджету громади склав 5378705,36 грн.;
- акцизний податок з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів 3546726,26 грн.
Надходження від місцевих податків та зборів, що сплачуються згідно з Податковим кодексом України за 2022 рік надійшло коштів в сумі 14228544,85грн.:
- податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений в обсязі 818887, 33 грн.;
- земельний податок з фізичних та юридичних осіб 2 361755,19 гривень;
- орендна плата з фізичних та юридичних осіб 2 149 480,76 гривень;
Надходження єдиного податку, що надходить до загального фонду бюджету складає 8 898 421, 54 грн.
В структурі доходів бюджету Білокриницької територіальної громади є й неподаткові надходження (адміністративні штрафи та збори, державне мито, адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав, плата за надання інших адміністративних послуг та інші надходження) 220 421,69 грн.
Обсяг міжбюджетних трансфертів у 2022 році склав 44 108 448,92 грн. В тому числі отримано:
- базової дотації з державного бюджету в сумі 12 122 500,00 грн.;
- дотація з місцевого бюджету на проведення розрахунків протягом опалювального періоду за комунальні послуги та енергоносії, які споживаються установами, організаціями, підприємствами, що утримуються за рахунок відповідних місцевих бюджетів з державного бюджету в сумі 420 500,00 грн.;
- освітньої субвенції на виплату заробітної плати педагогічним працівникам – 31 407 600,00 гривень.
В структурі доходів спеціального фонду бюджету Білокриницької територіальної громади вагомим важелем є власні надходження доходів в сумі 4 289 208,37 гривень, в тому числі:
- екологічний податок в сумі 6339,46 грн.;
- відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва в сумі 722 246,03 грн.;
- інші неподаткові надходження в сумі 5714,10 грн.;
- надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством в сумі 3554908,27 грн.
Бюджет громади за 2022 рік виконаний на 127,1 відсотка.
Робота зі зверненнями громадян у Білокриницькій сільській раді спрямована на випередження та усунення причин, які породжують заяви і скарги.
Особлива увага звертається на вирішення питань, у першу чергу, ветеранів війни, учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб, інвалідів, осіб що постраждали від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, багатодітних сімей, одиноких матерів та інших громадян, які потребують соціального захисту та підтримки.
Для задоволення звернень громадян враховуються всі можливості, вишукуються різні соціальних програм та надається практична допомога.
Спеціалісти сільської ради проводять об’єктивний та своєчасний розгляд звернень відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» (17), а також з гарячої лінії (20).
Загалом за 2022 рік до сільської ради включно з старостинськими округами надійшло 3170 звернень.
Протягом 2022 року до сільської ради для відбування покарання у вигляді громадських робіт було направлено 4 особи (безоплатно).
Рішенням сесії Білокриницької сільської ради № 673 від 22.12.2021 затверджено план фінансування видатків для сплати грошових коштів порушникам за виконання суспільно корисних робіт в сумі 15860 грн.
Протягом 2022 року до сільської ради для відбування адміністративного стягнення у вигляді оплачувальних суспільно корисних робіт було направлено 1 особу. За виконання даних робіт здійснено виплати на суму 6013,48 грн.
На даний період в Білокриницькій сільській раді особи, що притягнені до виконання адміністративного стягнення у вигляді громадських та суспільно корисних відсутні.
Протягом 2022 року:
- проведено 8 пленарних засідань сесії сільської ради, на яких прийнято 257 рішень; 18 засідань виконавчого комітету, на якому було прийнято 306 рішень;
- видано розпоряджень сільського голови.
Секретарем сільської ради зареєстровано 43 довіреності, 24 – заповіти та 107 інших нотаріальних дій.
Соціальний захист населення громади.
За звітний період спеціалістами відділу соціального захисту та прав дітей Білокриницької сільської ради було прийнято заяви щодо призначення всіх різних видів допомог, які формуються та передаються до управління соціального захисту населення Рівненської райдержадміністрації, а саме:
- Одноразова допомога при народженні дитини – 56;
- Допомога одиноким матерям – 28;
- Допомога по вагітності та пологах – 34;
- Допомога малозабезпеченим сім'ям – 87;
- Державні аліменти – 6 осіб;
- Допомога на дітей, які позбавлені батьківського піклування – 8;
- Допомога по догляду за псих хворим 1 або 2 групи – 5;
- ДСД інваліду, який не має права на пенсію – 8;
- Допомога особам, які досягли пенсійного віку але не мають права на пенсію – 17;
- Компенсація фізичним особам – 16;
- Допомога багатодітній сім’ї на дітей до 6 років – 35;
- Пакунок малюка – 61;
- Догляд за дитиною з інвалідністю – 12;
- Допомога на поховання – 1;
- Допомога внутрішньо переміщеним особам –334;
- Муніципальна няня – 6.
128 звернень надійшло щодо взяття та видачі довідок про всі види допомог, пільг та субсидій через районне управління соціального захисту населення.
На території сільської ради працює 5 соціальних робітників, які обслуговують 40 громадян похилого віку. Соціальні робітники тісно співпрацюють із спеціалістами сільської ради.
З початку війни наша громада прихистила 742 внутрішньо переміщених особи, з них 247 дітей. У перші дні було страшно та важко, люди приїжджали майже без нічого - хто в чому був, хто що встиг взяти. Але наші люди активно згуртувалися - привозили одяг, засоби гігієни, продукти харчування. Відгукнулося багато не байдужих жителів, які готові були розмістити людей у себе в домівках.
При зверненні всі мали змогу отримати продукти харчування. Продукти харчування надаються і надалі за потреби та до свят.
Для отримання кваліфікованої психологічної та правової допомоги, отримання гуманітарної допомоги налагоджено співпрацю з різними благодійними фондами та громадськими організаціями, які надають допомогу ВПО.
Зокрема це налагодження взаємодії з:
- мультидисциплінарною мобільною командою МБФ «Українська фундація громадського здоров’я». Отримання психологічної та юридичної допомоги;
- представниками центру громадських ініціатив «Чайка». Отримання грошової допомоги;
- працівниками Благодійного фонду «Право на Захист» спільно з чеською міжнародною організацією People in need (Людина в біді). Здійсненя реєстрації для одержання фінансової допомоги від ООН;
- представниками Благодійного фонду «Рокада» м.Рівне надано гуманітарну допомогу:матраци, подушки, постільна білизна, ковдри, посуд, засоби гігієни;
- представниками громадської організації «Соціальна суспільна ініціатива» спільно з Рівненським обласним центром соціальних служб. Надано психологічну допомогу.
Із локалізацією активних боїв та звільненням окремих регіонів України, частина ВПО повернулася до місць свого постійного проживання. Втім, значна кількість осіб не має можливості зробити це через продовження гарячої фази війни та втрату власного житла. На території нашої громади залишилися проживати 213 внутрішньо переміщених осіб, з них 62 дітей.
Рішенням сесії Білокриницької сільської ради затверджено Програму матеріальної підтримки найбільш незахищених верст насалення на 2021-2023 роки. Дана програма спрямована на покращення соціального обслуговування, захисту та матеріального становища найменш соціально-захищеним жителям громади.
Працівниками сільської ради було організовано збір овочів для підтримки наших воїнів, які були доставлені до Рівненського обласного госпіталю Ветеранів Війни.
Протягом звітного періоду надійшло 7 повідомлень про дитину, сім’ю/особу які перебувають у складних життєвих обставинах.
Станом на 01.01.2023 року на обліку перебувають 6 сімей, в яких виховується 18 дітей. Проблеми цієї категорії громадян вивчалися під час оцінки потреб сім’ї.
Під соціальним супроводом перебуває 2 сім’ї, де виховується 11 дітей. В ході соціального супроводу членам сімей, які знаходяться в складних життєвих обставинах було надано соціальні послуги інформаційно-консультативного характеру.
На території Білокриницької сільської ради функціонує будинок сімейного типу в якому виховується 10 дітей та прийомна сім’я у якій виховується 2 дітей. Дана категорія перебуває під соціальним супроводженням.
Служби у справах дітей Білокриницької сільської ради.
З метою забезпечення реалізації в Білокриницькій сільській раді прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, утворено комісію з питань захисту прав дитини з 13 членів. Протягом 2022 року відбулося 6 засідань комісії. Служби було винесено на розгляд комісії 32 питань.
Станом на 01.01.2023 року на обліку в службі перебуває 10 дітей у 4 родинах, що перебувають в складних життєвих обставинах. З них 1 дитина у КЗ «Обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Рівненської обласної ради», де перебуває і на сьогоднішній день.
На сьогоднішній день на первинному обліку Служби у справах дітей перебуває 12 дітей (дітей-сиріт - 3; дітей, позбавлених батьківського піклування – 9). Перебувають під опікою, піклуванням – 9 дітей, у дитячих будинках сімейного типу – 1 дитина, у державному закладі – 2 дитини. Крім того, на території Білокриницької сільської ради проживає 14 дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які прибули з інших територій (в ДБСТ – 8 дітей, в ПС – 1 дитина, в сім’ях опікунів та піклувальників – 5 дітей).
На території громади функціонує 1 дитячий будинок сімейного типу в якому виховується 8 дітей-вихованців, та 1 прийомна сім’я, в якій виховується 1 дитина.
У 2022 році службою у справах дітей подано до Рівненського районного суду Рівненської області 2 позовні заяви про позбавлення батьків батьківських прав відносно 2 дітей. Прийнято участь у 28 судових засіданнях як третя особа, яка не заявляє самостійних вимог.
З метою надання консультацій щодо соціально-правового захисту дітей спеціалістами Служби протягом 2022 року розглянуто 9 письмових звернень громадян та 31 усних звернень. На всі звернення відреаговано та проведено відповідну роботу.
Спільно з працівником відділу соціального захисту населення та прав дітей сільської ради, інспекторами СЮП відділу превенції Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області та ПОГ СВГ ВП Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області було проведено та організовано 56 рейдів на території Білокриницької сільської ради, у ході яких перевірено умови утримання та виховання дітей у 39 сім’ях, які мають ризик виникнення СЖО в сім’ї. Батьки попереджені про адміністративну та кримінальну відповідальність за неналежне утримання та виховання дітей.
Протягом 2022 року 13 дітей із числа дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-сиріт віком 10-14 років Службою було направлено на оздоровлення в табори Закарпаття.
Робота відділу «Центр надання адміністративних послуг».
За період роботи з 01.01.2022 року по 31.12.2022 року у відповідності до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» було прийнято 1475 заяв на загальну суму 175254,58грн., а саме:
- 358 заяв про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо права власності). З них 105 заяв - реєстрація права комунальної власності.
- 938 заяв про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо іншого речового права);
- 14 заяв про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо обтяження речового права);
- 3 заяви про скасування права власності;
- 12 заяв про відкликання заяви;
- 143 заяви про надання інформації;
- 2 заяви власника про заборону вчинення реєстраційних дій;
- 5 заяв про внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Разом з тим слід відмітити, що згідно пункту 9 статті 34 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», близько 25 % послуг у сфері державної реєстрації надаються на безоплатній основі особам, що належать до пільгових категорій та відповідно, звільняються від сплати адміністративного збору.
З метою реалізації державної політики у сфері реєстрації місця проживання фізичних осіб, формування та ведення реєстру територіальної громади реєстраційні дії здійснюються через програму Реєстр Білокриницької територіальної громади. Щоденно здійснюється уточнення та актуалізація даних громадян в реєстрі РТ. Забезпечується зберігання, обробка, використання і захист інформації у Реєстрі територіальної громади відповідно до вимог чинного законодавства.
Протягом 2022 року розглянуто та опрацьовано 819 заяв щодо реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб, з них:
- 418 заяв про реєстрацію місця проживання громадян.
- 401 заява про зняття з реєстрації місця проживання громадян.
Видано 172 довідки про реєстрацію та зняття з місця проживання громадян. Сформовано та обліковано 285 витягів (відомості про особу надані з відомчої інформаційної системи ДМС) з Реєстру територіальної громади.
Видано 1206 довідок, а саме :
- довідки про зареєстрованих осіб.
- довідки для отримання субсидій.
- довідки про відсутність зареєстрованих осіб.
- довідки щодо проживання без реєстрації осіб.
- довідки особам, які не проживають за місцем реєстрації.
- довідки про останнє місце проживання померлого.
- Виписки з по господарських книг.
В результаті сплати адміністративного збору за надання послуг щодо реєстрації, декларування місця проживання (перебування) особи/зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання, незважаючи на численні обмеження та тимчасове припинення роботи реєстру ТГ протягом 2022 року до бюджету надійшло 19 539,92 грн.
Станом на 01.01.2023 року на території Білокриницької сільської ради проживає 11377 громадян, з яких 1704 чол. військовозобов’язаних, 366 призовників.
Громадяни України 2005 року народження, а це 72 чол., згідно графіку, проходили призовну медичну комісію: с. Біла Криниця- 30 чол., с. Городище- 20 чол., с.Шубків-22 чол. Проводилися бесіди з батьками щодо отримання приписного.
Станом на 01.01.2023 року проходять службу в ЗСУ 309 чол., 6 – загинуло, 11-поранені, зниклі безвісти-3, в полоні -1.
Основні завдання відділу земельних відносин, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення на 2022 рік були направлені на максимально можливу реалізацію заходів земельної реформи в умовах воєнного стану, зокрема: захист прав громадян на землю з врахуванням неодноразових змін в законодавстві, здійснення контролю за додержанням земельного законодавства, використання та охорони земель, реєстрація суб’єктів права власності на землю, права користування землею і договорів оренди землі, надання консультативної допомоги землевласникам та землекористувачам, регулювання містобудівних відносин тощо.
Даним відділом здійснюється постійний моніторинг земель несільськогосподарського призначення на території громади з метою приведення використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів до вимог чинного законодавства та наповнення місцевого бюджету.
На території громади знаходяться 86 об’єктів промисловості, транспорту, комерційного призначення загальною площею 39,2440 гектара, а саме в с. Біла Криниця - 55, с. Городище - 6, с. Антопіль - 10, с. Гориньград Другий - 3, с. Шубків - 8, с. Рисв’янка - 1, с. Котів -1, с.Дуби-1, с.Гориньград Перший -1.
Органом місцевого самоврядування прийняті відповідні рішення стосовно зміни цільового призначення 7 земельних ділянок загальною площею 2,0934 га у відповідності до діючих генеральних планів населених пунктів.
На 5 земельних ділянок комерційного призначення поза межами населених пунктів, відділом ініційовано розроблення нормативних грошових оцінок земель з метою розрахунку нормативної грошової оцінки, підвищення розміру земельного податку відповідно до вимог Податкового кодексу України та суттєвого наповнення місцевого бюджету.
За 2022 рік відділом земельних відносин, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення укладено 18 договорів оренди землі на загальну суму орендної плати 1 079 878,69 грн з них:
3 - на землі сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва терміном на 1 рік (ФОП Пастушок В.І, гр. Насинюк І.Ф., ТзОВ «Агрофарт»);
- - на землі несільськогосподарського призначення для розміщення та обслуговування об’єктів комерційного та промислового призначення (гр.Довгалець М.О., гр.Шлеюк Г.А., гр.Когут О.Є., ТзОВ «Агро-НВ», ПрАТ «Рівнеобленерго»)
та 2 платних строкових договори земельного сервітуту з фізичними та юридичними особами (ПрАТ «Рівнеобленерго»).
Загалом укладено 71 договір оренди землі на території громади та 2 платних строкових договорів сервітуту на загальну площу 263,6401 гектара. Загальна сума орендної плати по всіх діючих договорах оренди землі становить 2 625 331,50 грн в рік.
Крім того, за звітний період опрацьовано 295 звернень від підприємств, установ, організацій, контролюючих органів, органів виконавчої влади та 753 звернення громадян з питань, що стосується компетенції Відділу, з них 13 по зміні цільового призначення земельних ділянок на будівництво та обслуговування житлового будинку. Також, підготовлено 204 проекти рішень різного характеру і винесено на розгляд сесії Білокриницької сільської ради.
Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» №3038-VI, за 2022 рік Відділом підготовлено 35 витягів з містобудівної документації на підставі звернень громадян та присвоєно 65 поштових адрес на закінчені об’єкти будівництва.
04 березня 2021 року за №105 депутатами сільської ради прийнято рішення «Про надання дозволу на розроблення містобудівної документації «Виготовлення генеральних планів та планів зонування території населених пунктів с.Шубків, с.Рисв’янка, с.Гориньград Перший, с.Гориньград Другий, с.Дуби на території Білокриницької сільської ради Рівненського району Рівненської області».
Договір на виконання топографо-геодезичного знімання та виготовлення генеральних планів та планів зонувань територій на вказані вище населені пункти укладено з ФОП Суряхін Михайло Борисович.
Наразі містобудівна документація розроблена в установленому законодавством порядку, 12 травня 2022 року розглянута на громадських слуханнях та пройшла обговорення на засіданні містобудівної ради при Рівненській районній адміністрації.
У зв’язку з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування забудови території» від 24 жовтня 2022 року, діють додаткові вимоги до містобудівної документації, розробленої на регіональному та місцевому рівнях, вона повинна містити розділ щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту. Затвердження вказаної містобудівної документації за відсутності такого розділу забороняється.
Відповідно, органом місцевого самоврядування замовлено комплекс робіт стосовно розроблення розділу щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту, що є невід’ємною складовою Генерального плану населених пунктів на даний час.
Спільно із постійною комісією з питань архітектури, містобудування, землевпорядкування та екологічної політики сільської ради та спеціалістами відділу за звітний період було здійснено 6 виїздів на місцевість на території громади з метою вирішення спірних питань громадян різного характеру, із залученням інженерів- геодезистів ліцензованих проектних організації (фото додаються).
Всі питання вирішені по суті, складені відповідні протоколи узгоджувальних комісій.
Разом з тим повідомляємо, що до Переліку земельних ділянок комунальної власності, або прав оренди на них, які виставляються на земельні торги окремими лотами на даний час всього включено 17 земельних ділянок комунальної власності сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення в межах та поза межами населених пунктів Білокриницької сільської ради загальною площею 47,8844 га.
Міністерством економіки України з перших тижнів війни реалізовано програму Державної підтримки процесу переміщення (релокації) бізнесу, українських підприємств, що перебувають на території бойових дій.
Рівненською обласною військовою адміністрацією спільно з Волинським ресурсним центром розроблено єдиний Портал з реолокації бізнесів https://restartbusiness.in.ua/, що розпочав роботу 12.04.2022.
З метою залучення інвестицій та переміщеного бізнесу на територію нашої громади, Відділом земельних відносин, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення створений Альбом-атлас об’єктів нерухомого майна, земельних ділянок комунальної та приватної власності, які можуть буди задіяні для реолокації бізнесу з окупованих територій. Вищевказані об’єкти розміщені на Порталі з реолокації бізнесів та знаходяться у вільному доступі для ознайомлення.
Відповідно до реалізації заходів на 2022 рік органом місцевої влади здійснено:
По напрямку житлово-комунальне і дорожнє господарство:
- проведено очистку ємкостей станції біологічної очистки господарсько-побутових стічних вод в с. Шубків, Рівненського району для подальшого обстеження очисних споруд;
- проведено поточний ремонт вул. Набережної (220 м) в с. Городище Рівненського району;
- проведено поточний ремонт вул. Тихої з №32 по №48 в с. Біла Криниця Рівненського району.
Бюджетна і податкова політика:
- надано субвенції установам та організаціям, що обслуговують мешканців Білокриницької сільської ради, на забезпечення функціонування: КНП «Клеванська лікарня імені Михайла Вервеги», інклюзивно-ресурсного центру Городоцької сільської ради, КНП «Олександрійська лікарня», Зорянської дитячо-юнацької спортивної школи Зорянської сільської ради, на обслуговування хворих у паліативному відділені Дядьковицької лікарні, на обслуговування жителів громади в стаціонарному відділені КЗ «Центр надання соціальних послуг» Дядьковицької сільської ради;
- надано субвенції установам та організаціям, що проводять превентивні заходи, спрямовані на підвищення рівня захисту життя і здоров’я жителів громади, громадської безпеки, охорони особливо важливих об’єктів та недопущення проявів тероризму на відповідній території, а саме на придбання паливно-мастильних матеріалів для Рівненського районного відділу (з дислокацією у м. Здолбунів Рівненської області) Управління Служби безпеки України в Рівненській області;
- надано субвенції на обслуговування учнів Білокриницької сільської ради в ОЗ «Котівський ліцей» Олександрійської сільської ради Рівненського району;
Цивільний захист, забезпечення законності та правопорядку:
- проведення превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня захисту життя і здоров’я людей, громадської безпеки, охорони особливо важливих об’єктів та недопущення проявів тероризму на відповідній території.
Розвиток освіти, культури та спорту на території громади.
На території Білокриницької територіальної громади функціонує 6 закладів загальної середньої освіти та 3 заклади дошкільної освіти:
- заклади загальної середньої освіти – 3 ліцеї (Білокриницький ліцей – 564 учнів, Городищенський ліцей – 254 учні, Шубківський ліцей – 272 учнів) та 3 гімназії (Глинківська гімназія – 49 учнів, Гориньградська-І гімназія – 47 учнів, Рисвянська гімназія – 58 учнів);
- заклади дошкільної освіти - Білокриницький заклад дошкільної освіти (ясла-садок) загального типу – 130 вихованців, станом на 07.11.2022 року заклад відвідує 22 вихованці, Городищенський заклад дошкільної освіти (дитячий садок) з короткотривалим перебуванням дітей загального розвитку – 23 вихованці, станом на 07.11.2022 року заклад відвідує 13 вихованців, Шубківський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) загального типу – 130 вихованців, станом на 07.11.2022 року заклад відвідує 60 вихованців.
Загалом охоплено дошкільною освітою 95 вихованців та загальної середньої освіти 1244 здобувачі освіти. Варто зазначити, що 60 здобувачів освіти продовжують навчання у закладах освіти нашої громади, перебуваючи за кордоном.
Навчальний процес забезпечує 140 педагогів. З них – 9 директорів (6 директорів ЗЗСО та 2 директори ЗДО). У закладах працює 5 практичних психологів та 4 медичні сестри.
У всіх закладах освіти організоване гаряче харчування. У закладах загальної середньої освіти вартість харчування становить 35 грн/день, 492 дитини охоплені гарячим харчуванням, з них 135 учнів харчуються за кошти місцевого бюджету. У закладах дошкільної освіти вартість харчування становить 35 грн./день.
Відповідно до санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти підвезення потребують 326 учнів. Шкільним автобусом Білокриницького ліцею забезпечено підвезенням 67 учнів, решта учнів довозяться до закладів освіти спеціалізованими автомобільними перевезеннями.
У ліцеях 10 здобувачів освіти у 7 класах перебувають на інклюзивному навчанні (Білокриницький ліцей 8 учнів, Городищенський ліцей – 2 учні). В Білокриницькому закладі дошкільної освіти 3 дитини, які потребують організації інклюзивного навчання. Для всіх дітей, які мають рекомендації щодо проведення корекційно-розвиткових занять, згідно висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, організовано заняття із шкільними психологами та логопедами, а також із спеціалістами КУ «Городоцький інклюзивно-ресурсний центр» Городоцької сільської ради Рівненського району Рівненської області. В Білокриницькому ліцеї облаштовано ресурсну кімнату, де такі діти мають змогу відвідувати корекційні заняття.
Впродовж літа 2022 року було проведено ряд заходів, щодо облаштування укриттів. За кошти місцевого бюджету було здійснено поточні ремонти та облаштування усіх укриттів закладів освіти Білокриницької громади.
У Білокриницькому ліцеї було проведено ремонт системи опалення у протирадіаційному укритті на суму 315 745 грн. У протирадіаційному укритті Шубківського закладу дошкільної освіти здійснено поточний ремонт на суму 324 226 грн.. Білокриницьким закладом дошкільної освіти використано 36 373 грн, Городищенського ліцею 20 774 грн, Глинківської гімназії 4 603 грн, Гориньградської-I гімназії 39 473 грн, Рисвянської гімназії 6 474 грн . Білокриницькому ліцеї, Городищенському ліцеї та Шубківському закладі дошкільної освіти облаштовані ПРУ (протирадіаційні укриття), в Гориньградській-I гімназії, Глинківській гімназії та Білокриницькому закладі дошкільної освіти облаштовані НУ (найпростіші укриття). Здобувачі освіти Рисвянської гімназії укриваються у найпростішому укритті за адресою с. Рисвянка, вул. Шкільна, 37, згідно укладеного договору про оренду укриття. Наявні позитивні акти оцінки об’єкта щодо можливості його використання для укриття населення як найпростіших укриттів та акти готовності захисних споруд цивільного захисту.
З 1 вересня 2022 року всі заклади загальної середньої освіти та два заклади дошкільної освіти мали змогу розпочати навчання за очною та змішаною формами навчання. А з 1 листопада 2022 року почав приймати дітей і Білокриницький заклад дошкільної освіти Білокриницької сільської ради.
Станом на сьогодні усі заклади освіти можуть проваджувати очне або змішане навчання.
Поліпшення матеріально-технічної бази освітніх закладів є одним із пріоритетних напрямів розвитку освіти у громаді.
За сприяння Департаменту освіти і науки Рівненської ОДА, за умови співфінансування Білокриницької сільської ради, Білокриницький ліцей отримав комплект обладнання з програмним забезпеченням для організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання. Комплект складається з інтерактивної дошки, мультимедійного проектора з короткофокусним об'єктивом, портативного комп'ютера (ноутбука), цифрової документ-камери, інтерактивної панелі, багатофункціанального пристрою, персонального комп'ютера, камери для відеоконференції, спікерфону, стереогарнітури, Wi-fi роутера.
Від фонду ЮНІСЕФ за сприяння департаменту освіти та науки Рівненської державної адміністрації три гімназії Білокриницької сільської ради отримали бокси “Школа в коробці” (вони були призначені для закладів загальної середньої освіти у яких навчається до 100 учнів).Кожен такий бокс вагою майже 48 кілограм, його вміст розрахований на 40 учнів. Набори містили велику кількість різних шкільних та канцелярських предметів, серед яких: маркери, пензлі, крейда, ручки, олівці, циркулі, лінійки, зошити тощо.
Білокриницька територіальна громада отримала 13 сучасних хромбуків для забезпечення вчителів технічними засобами організації дистанційного навчання. Chromebook (Хромбук) - це новий тип комп'ютера, який допомагає швидше та легше виконувати різноманітні завдання. Одержана техніка – це продовження ініціативи «Ноутбук кожному вчителю», а його реалізація стала можливою завдяки домовленостям Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства освіти й науки України з компанією «Google» та за підтримки Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури ЮНЕСКО.
Рішенням сесії Білокриницької сільської ради №662 від 22.12.2021 року створено КЗ «Фізкультурно-спортивний клуб «Білокриницький» Білокриницької сільської ради. Сільською радою прийнято Програму розвитку фізичної культури та спорту на території Білокриницької сільської ради на 2022-2024 роки, яка затверджена рішенням №663 від 22 грудня 2021 року (четвертої чергової сесії восьмого скликання).
Головне завдання, визначене програмою, - проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи на території громади й розвиток видів спорту з урахуванням місцевих особливостей і економічних факторів, збереження наявної матеріально-технічної бази, подальше удосконалення та поліпшення умов її функціонування.
Упродовж року фізкультурно спортивний клуб став учасником та організатором багатьох заходів.
21 грудня 2021року - відкриття багатофункціонального спортивного майданчику на території Шубківського ліцею.
У січні місяці спортивна зала Шубківського ліцею гостинно приймала учасників 37 Турніру поколінь з волейболу. Участь у турнірі взяли команди с.Шубків, с. Дуби, с. Котів, с. Біла Криниця.
26 червня 2022 року в с.Біла Криниця проводилися зональні спортивні змагання розіграшу Кубка з пляжного волейболу та мініфутболу (ветерани 40 років і старші ) серед чоловіків збірних команд територіальних громад.
13 серпня 2022 року – у спортивній залі школи №27 м.Рівного було проведено благодійний турнір з мініфутболу, який організовує ГО «Айболит та його друзі». В змаганнях взяло участь 8 команд. 1-місце виборола команда ФК «Біла Криниця», 3-місце - ФК «Сокіл «Городище». Зібрані кошти було передано на лікування Галай Варвари, діагноз - аутоімунне важке генетичне захворювання.
Серпень 2022 року - серія спортивних змагань до відзначення 31-ї річниці Незалежності України.
Фінансування проводиться за рахунок коштів сільського бюджету, а також інших джерел не заборонених чинним законодавством та на підставі Закону України «Про фізичну культуру і спорт».
Директор КЗ «Культурно-дозвіллевий центр» Білокриницької сільської ради, заснувала клубне формування «Маленькі волонтери», учасниками якого є найменші мешканці села. Проводить благодійні ярмарки, майстер-класи для відвідувачів, займається патріотичним вихованням дітей. Організовує акції «Кошик добра», щосуботи проводить благодійний показ мультфільмів, фільмів. Кошти з продажу спрямовує для потреби ЗСУ. Тісно співпрацює з КЗ «Центральна публічна бібліотека» Білокриницької сільської ради.
На території Білокриницького будинку культури, а саме на новоствореному районі Перемоги, облаштували невеличку локацію «Карта України». Для дітей створена зона відпочинку «Розмалюй свою Україну», де можна скористатися різним приладдям для малювання, ліплення.
Стала ініціаторкою та організатором проєкту «Лелеки пам’яті» на території Білокриницької громади, презентація та відкриття якого відбулося 24 серпня 2022 року.
Директор КЗ «Центральна публічна бібліотека» Білокриницької сільської ради. За короткий термін покращила матеріально-технічну базу центральної бібліотеки с.Біла Криниця, поповнила книжковий фонд на 684 книги вартістю 100 тис. грн., узявши участь у програмі поповнення бібліотечних фондів від Українського інституту книги. Щорічно організовує акції «Подаруй бібліотеці книгу».
З маленькими волонтерами організувала виготовлення ангелів- оберегів для наших захисників, провела для дітей Art клас, на якому створили цікаві речі патріотичного спрямування, створили святкову інсталяцію «Українська державність: інтерпретація символів та історичний контекст», де всі охочі мали змогу ознайомитись з історією та символами державотворення.
Заходи спрямовані на популяризацію волонтерської діяльності:
1. Плетіння маскувальних сіток.
2. Приготування їжі для внутрішньо-переміщених осіб.
3. Придбання та збір речей для внутрішньо-переміщених осіб.
4. Виготовлення енергетичних батончиків для ЗСУ.
5. Випікання пасок для воїнів ЗСУ та внутрішньо-переміщених осіб.
6. Придбання тепловізора.
7. Збір продуктів харчування для людей на деокупованих територіях до Міжнародного дня волонтера.
9. Акція збору продуктів харчування для воїнів ЗСУ.
10. Акція “Подаруй тепло”. Придбання воску та виготовлення окопних свічок.
11. Акція “Діти дітям”. Збір подарунків для дітей на деокупованих територіях.
12. Акція «Шкарпетки для перемоги».
Ще однією ланкою культури є КЗ «Шубківська школа мистецтв імені Анатолія Пузирка» Білокриницької сільської ради.
Діти навчаються за напрямками:
- фортепіано, гітара;
- народні інструменти: баян, акордеон, бандура;
- духові інструменти: кларнет, саксофон, труба, сопілка;
- струнно-смичкові інструменти: скрипка;
- синтезатор;
- естрадний, академічний вокол;
- індивідуальне вивчення сольфеджіо та теорії музики.
Основною метою школи являється пошук та залучення до навчання здібних, обдарованих і талановитих дітей, розвиток і підтримка їх здібностей, обдарувань та талантів, естетичне виховання учнів, а також створення умов для їх творчого, інтелектуального, духовного розвитку.
2 жовтня відбувся благодійний концерт на підтримку ЗСУ. Вихованці школи далі продовжують брати участь в онлайн-конкурсах, де займають призові місця.
Не зважаючи на складні економічні умови та умови в яких зараз знаходиться вся країна вдалося зберегти мережу закладів культури, кадровий потенціал галузі, забезпечити підтримку аматорського мистецтва, художньої творчості.
Білокриницька громада стала учасницею проєкту «Говерла» в липні 2022 року. Але навіть за цей короткий проміжок партнерства в рамках проєкту ми отримали допомогу для посилення технічної спроможності на загальну суму понад 4 млн 608 644 грн.
Зокрема до пакету допомоги «Місцева рада та адмінпослуги» входили 4 ноутбуки, 2 комплекти мультифункціональних лазерних пристроїв, 20 картриджів для принтерів, 10 упаковок паперу А4, по 20 офісних подовжувачів на 1,5-3 м і 5-10 м.
Пакет «Рятувальник» містив 10 світлодіодних ліхтарів, по 10 подовжувачів на котушці на 20 і 50 метрів, 10 комплектів професійного спецодягу рятувальника (куртка, штани, чоботи, рукавиці, шолом), 100 вогнегасників 5-кілограмових, 5 бензорізів, 10 бензопил, 2 пожежні мотопомпи, професійний набір пневматичного інструменту.
Складовою пакету «Енергія» стали 5 бензинових електричних генератори потужністю 7 кВт.
Завдяки проєкту громада отримала також мініекскаватор-навантажувач з комбінованим ковшем, відвалом сніговим, палетними вилами та траншейним ківшем.
Але «Говерла» - це не лише підсилення технічної спроможності громади. Це також можливість для представників органів місцевого самоврядування пройти якісне навчання для подальшого залучення грантів. А як показує досвід, саме грантові програми стали потужною інвестиційною підтримкою громад, особливо у воєнний час.