село Антопіль
Герб села Антопіль – на золотому щиті чорна телевежа зі срібними антенами на зеленому пагорбі, з якого б'є срібне джерело. Щит обрамований золотим декоративним картушем та увінчаний золотою сільською короною.
Антопіль – входить до складу Білокриницької територіальної громади. Розташоване за 14 км від районного центру. Найближча залізнична станція «Рівне» знаходиться на віддалі 14 км. Площа населеного пункту 170,8 га.
Населення 532 особи, кількість дворів 181. День села відзначається 14 жовтня.
У 1794 році Антопіль розвивається за рахунок нових поселенців із Польщі, Словакії, які займалися дерево заготівлею. Згодом є згадки про лісопильний завод, який там збудовано. У 1840р. «Антопольские владения», магнат Любомирський дає в аренду Ковалевському, який крім того зобов’язаний утримувати поштову станцію та залізний двір. З початку ХІХ століття хутір Антопіль належав Олександрі Радивил. У 1851 році Бабинську економію разом з Антопілем купив дворянин Граціан Погорський Ленкевич. З середини ХІХ століття Антопіль адміністративно належав до Рівненської волості Рівненського повіту, в той час як Бабин належав до Бугринської волості Острозького повіту. На зламі ХІХ — ХХ ст., у власності Могилевських. За короткий час існування УНР село належало до Погоринського краю. З 1921 року Антопіль у складі Рівненської ґміни Рівненського повіту Волинського воєводства Польської республіки. У селі збереглася будівля старої поштової станції на шосе Київ-Брест.
У минулому поштова станція в с. Антопіль
З 1939 року знаходиться в складі Рівненського району Рівненської області УРСР. З 1991 року Рівненський район Рівненської області Україна.
В листопаді 1967 року в с. Антопіль розпочала роботу потужна радіотелевізійна передавальна станція РТПС із щоглою 240 м, вона забезпечила можливість прийому телерадіопрограм на більшій частині території Рівненщини, а також частково у Волинській, Житомирській, Хмельницькій і Тернопільській областях.
Вигляд з радіотелевізійної передавальної станції РТПС на село Антопіль та с. Білу Криницю
14 березня 2022 року під час російського вторгнення в Україну внаслідок авіаудару пошкоджено антопільську телевізійну вежу. Внаслідок влучання в адмінприміщення 21 людина загинула.
Через рік після ракетних ударів на місці трагедії відкрили пам’ятний знак.
Стара школа с. Антопіль
Церква в с. Антопіль
На території села функціонують: ФАП, магазин, став, який належить ДП ДГ «Білокриницьке», концерн радіомовлення, зв’язку та телебачення.