село Дуби

Як і сусіднє село Котів населений пункт Дуби з'явився на місці сьогоднішньої дислокації біля 1950 року (спочатку без назви, як хутір села Шубків) в результаті примусового переселення людей з земель, що відводилися під військовий полігон 13 ЗА та військ ППО СРСР. Якщо Котів постав на місці польської Осади Креховецько, то Дуби будувалися в чистому полі. Хати розбиралися на правому березі Горині в хуторах навколо Річиці і збиралися вже на лівому березі. Напис хут. Шубків зберігся на топографічних картах зйомки 1970-х років. Чи не ця причина стала основною, що в селі і донині нема жодних пам'яток історії, культури. Населення становить 591 осіб.

Адміністративно село віднесене до Білокриницької територіальної громади. Діти навчаються переважно в школі с.Шубків, селяни відвідують всі культмасові заходи в с. Шубків (в Шубкові є клуб, працює музична школа по класам фортепіано, баян, духові інструменти), ходять до Шубківської церкви.

В самих Дубах є лише невеликий магазин, за СРСР була ферма, що зараз прийшла в повний занепад.

Фрагмент топокарти Генштабу ЗС СРСР, де населений пункт Дуби підписано як Шубків малим шрифтом, себто, хутір села Шубків. Первинна зйомка 1951 рік. Оновлення 1988 рік