Будинок Ксьондза

Фото без описуУ селі Гориньград Перший стоїть будівля, яка нині використовується як гімназія, але її історія починалася зовсім інакше. У 1939 році польська влада, яка панувала на території громади, планувала збудувати тут садибу для настоятеля костелу. Проте доки відбувалося будівництво, змінювалася геополітична ситуація, і після завершення будівництва споруда на зовсім недовгий час стала домом для ксьондза, а потім стала школою.

Фото без описуЗ початком Другої Світової Війни представників польської шляхти з їх сім’ями було вивезено до Сибіру, а будівля використовувалася як місце для стоянки військ (почергово радянської та німецької армій), школа, місце для зборів громади. Частина будівлі зазнала значних архітектурних змін, а наприкінці 1940-х років її західне крило було майже повністю перебудоване.

Сьогодні тут розташована гімназія, де навчаються нові покоління молоді. І лише високі стелі та дерев’яні cходи всередині нагадують про історію будівлі.