СТАТУС "Дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів"

Дата: 16.11.2023 16:24

СТАТУС "Фото без описуДитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів"

Уже дев’ять років, з початку збройної агресії Росії проти України для тисяч українських дітей дитинство не розмальоване здійсненими мріями й посмішками, а сповнене ракетними обстрілами, біллю та втратами. Діти гинуть, втрачають рідних, власний дім, стають жертвами насильства та свідками руйнувань, отримують численні травмування.

З метою забезпечення прав дітей, які постраждали від збройного конфлікту, 05 квітня 2017 року урядом була затверджена постанова № 268, що регламентує Порядок надання дитині статусу постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Хто може отримати статус "дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів"?
Право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка на час воєнних дій, збройних конфліктів, збройної агресії Російської Федерації не досягла 18 років (повноліття), і в результаті:
отримали поранення, контузію, каліцтво;
зазнали фізичного, сексуального насильства;
🔴були викрадені або незаконно вивезені за межі України;
🔴залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;
🔴незаконно утримувалися, у тому числі в полоні;
🔴зазнали психологічного насильства.
Одного з зазнаених ознак достатньо для отримання статусу «дитина війни».
❗❗❗Тобто самого лише факту проживання дитини на території України чи території ведення бойових дій після 24.02.22 недостатньо для надання статусу "дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів""!

Куди звертатись для оформленя статусу ?
👉До органу опіки та піклування – за адресою прописки або адресою, зазначеною в довідці ВПО дитини (якщо дитина є ВПО), якщо ж дитина не є ВПО та не має «прописки» або зареєстроване в населеному пункті, де ведуться бойові дій або є окупованим, - до будь-якого органу опіки та піклування.

Хто має право подати звернення для надання дитині відповідного статусу?
✅Законний представник дитини (один з батьків, опікун, піклувальник)
✅У разі, коли дитина переміщується без супроводження батьків або осіб, які їх замінюють, - її родичі (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра), вітчим, мачуха, представник органу опіки та піклування.
✅Сама дитина, якщо їй виповнилось 14 років

Які документи необхідно надати?
✍️заява про надання статусу
✍️згода на обробку персональних даних
✍️засвідчені копії таких документів:
✅свідоцтва про народження дитини або іншого ✅документа, що посвідчує особу дитини;
✅документа, що посвідчує особу заявника;
✅документа, що підтверджує повноваження законного представника дитини або родинні стосунки між дитиною та заявником;
✅довідки про взяття дитини на облік як внутрішньо переміщеної особи (у разі наявності);
паспорта громадянина України, виготовленого у формі книжечки (у разі наявності);
✅паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон у формі е-паспорта або е-паспорта для виїзду за кордон (у разі наявності);
✅витягу з реєстру територіальної громади (у разі наявності).
✅Документальне підтвердження наявності підстав для надання статусу «дитина війни»

Які документи підтверджують наявність підстав для надання статусу?
👉Цей перелік визначений в п. 6 Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Як швидко розглядаються документи?
⌛Рішення про надання або відмову в наданні статусу приймається органом опіки та піклування протягом 30 календарних днів з дати реєстрації заяви про надання статусу за результатами розгляду комісії.

В якому випадку в наданні статусу може бути відмовлено?
👉У випадку подання неповного пакету документів.

Чи можна оскаржити відмову в наданні статусу?
👨‍⚖️Так, відповідне рішення може бути оскаржено в судовому порядку.
🙋Чи розповсюджуються на таких дітей пільги, передбачені Законом «Про соціальний захист дітей війни»?
❌Ні, до зазначеного Закону досі не внесені зміни, які б дозволили користуватись цими пільгами дітям, які набули статусу дітей війни зараз.
🙋Які пільги мають діти війни?
🙁На даний момент перелік таких пільг незначний і є майже таким же, як і для внутрішньо переміщених осіб.
❗❗❗Зверніть увагу! Ніяких спеціальних виплат для дітей, які постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, не передбачені. Чисельні новини на цю тему, які розповсюджуються мережею інтернет, є фейковими! 🙅
Разом з тим, є сподівання, що в майбутньому надання таким дітям додаткових пільг буде врегульовано законодавствм.
Рішення про надання/відмову в наданні статусу приймає орган опіки та піклування протягом 30 календарних днів з дати реєстрації заяви за результатами розгляду комісії з питань захисту прав дитини документів, що подавалися.
Рішення про відмову може бути оскаржено в суді.
✔️Шановні батьки, про більш детальну інформацію Ви зможете дізнатися, звернувшись до служби у справах дітей Білокриницької сільської ради за адресою:
С. Біла Криниця, вул. Рівненська, буд. 94
☎Тел. (0362)27 07 38