Форум «Децентралізація 2024. Законодавчий порядок денний»

Дата: 06.02.2024 09:59

5 лютого в Україні відбувся форум «Децентралізація 2024. Законодавчий порядок денний».

На форумі нашу громаду представляла сільський голова Тетяна Гончарук, в якому також  взяли участь інші представники органів місцевого самоврядування, органів державної влади, та Всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування України.

Метою цього форуму було - згуртувати суб’єкти реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади для обговорення питань законодавчого порядку денного реформи децентралізації, спільного визначення потреб і подальших завдань реформи у контексті широкомасштабного збройного вторгнення росії на територію України, та законодавчого підґрунтя для забезпечення цих потреб.

На заході були презентовані результати досліджень (опитування громад, фокус-груп та глибинних інтерв’ю) щодо основних законодавчих ініціатив, прийняття яких у 2024 році, що забезпечить подальше зміцнення системи місцевого самоврядування.

Учасники форуму обговорювали:

• законодавчі ініціативи, необхідні для відновлення громад, що постраждали внаслідок російської агресії;
  • актуальні завдання децентралізації, які формують законодавчий порядок денний реформи;
  • питання впливу воєнного стану на діяльність органів місцевого самоврядування та  військових адміністрацій, як державних кризових органів управління;
  • питання фінансової та економічної спроможності громад в умовах воєнного стану та післявоєнний період, створення умов для інтеграції ВПО та повернення додому українських громадян;
  • питання інтеграції місцевого самоврядування України у європейський простір.

Організатори: ГО «ДЕСПРО» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».