Для Білокриницької громади відбувся тренінг про інструменти бюджетної партисипації

Дата: 11.03.2024 14:41

Експертами Громадського партнерства "За прозорі місцеві бюджети" організовано дводенний тренінг для нашої громади, яка бере участь у проєкті "Бюджетна партисипація від А до Я", який підтримується HOVERLA / проєктом USAID в Україні.

Під час теоретичних модулів та практичних вправ учасники тренінгу обговорили найефективніші способи залучення громадян до планування і розподілу ресурсів, а також їх участі у бюджетному моніторингу. Експерти Партнерства, Марія Орлова та Микола Орлов – перезентували кейс ефективних інструментів бюджетної партисипації для громад, детально розкрили методику розробки "Бюджету для громадян". Вони також пояснили, як збирати пропозиції від громадян для бюджету більш ефективно, як враховувати їхні погляди під час проведення бюджетних слухань та публічного звітування за результатами виконання бюджету.

У майбутньому проєкт передбачає проведення креативних "Днів бюджету громади", розроблення дорожньої карти та буклету "Бюджет для громадян", підвищення фінансової грамотності громадян та впровадження ключових практик активного залучення їх до бюджетного процесу.

Ця синергія зусиль допоможе громаді стати ще більш об'єднаною в питаннях покращення умов життя для кожного, що базується на міцному, збалансованому, публічному і зрозумілому бюджетному фундаменті.