Майстриня-вишивальниця Оксана Басова (Воронко)
А чи знаєте ви, що таке українська вишиванка? Сьогодні вишиванка – це святковий одяг, або такий, який презентує українців у світі. У традиціях наших предків вишивка була оберегом щодня і могла бути буденною, святковою, весільною, або тією, яку носили в період посту.
Історію вишивки добре знає майстриня з нашої громади, мальовничого села Рисв’янка, Оксана Миколаївна Басова (в дівоцтві Воронко). Пані Оксана є берегинею української традиції вишивки, зберігаючи вишиті сорочки своєї бабусі, деяким з яких уже понад 100 років. Традиційно чорно-червоні, святкові різнобарвні, а також вишиті чорним, щоб носити в дні посту, сорочки на «польському» полотні (за словами майстрині) та з дрібненькими барвистими ґудзичками зі скла, вишиті хрестиком та гладдю, дісталися в спадок від бабусі. Крім техніки вишивки та символізму у візерунках по сорочках колекції пані Оксани можна вивчати історію її родини та традиції нашого народу.
Пані Оксана перейняла хист бабусі до вишивки і з блиском в очах розповідає про свої роботи. Майстриня вишиває здебільшого бісером, «тому що це більш сучасно», але в її вишиванках досі присутні елементи столітніх символів, зашифрованих у візерунках: любов, вірність, добра доля, достаток. Колекція майстрині налічує більше 50 робіт, серед яких і невеличкі серветки, і рушники, і сорочки для дітей та внуків, а також яскраві картини. Вишиті з любов’ю та теплом вишиванки пані Оксани є оберегом для її родини і оберегом традицій нашого народу.