Інформаційна безпека в умовах війни
⚠️Інформаційна безпека в умовах війни є дуже важливою в наш час. Саме тому, хочу акцентувати увагу як діяти членам родини військовополонених або безвісті зниклих військовослужбовців.⚠️
Так, категорично НЕ МОЖНА:
🚫 Викладати в мережі Інтернет фото зниклого безвісти у військовій формі.
🚫 Писати в соціальних мережах останнє відоме його місце перебування.
🚫 Тегати його сторінку в соцмережах, якщо на ній є фото в формі або інші ознаки його приналежності до сил спротиву.
🚫 Вести спілкування з групами в соцмережах, що позиціонують себе як «Група пошуку та допомоги» (не повідомляйте їм жодної інформації). Частина з них створена росіянами для збору інформації про зниклих безвісти та членів їх родин.
🚫 Погоджуватись на пропозиції щодо організації платних пошукових заходів (тіла або особи), оскільки тема пошуку зниклих безвісти постійно використовується зловмисниками.
🚫 Надавати будь-яке сприяння, тенденційну інформацію на шкоду державній безпеці невідомим особам, представникам ворога, в замін на інформацію стосовно або ж звільнення родича (може містити ознаки вчинення злочинів, передбачених ст. 111, 114-2 ККУ ).
Чому не можна:
⚠️ Він може ховатися у місцевих, може виходити з оточення під виглядом місцевого або навіть під виглядом ворога, міг потрапити в полон або ворожий госпіталь під виглядом мирного мешканця.Такий пост може стати підказкою для ворога і значно знизити шанси на виживання.
⚠️ Ви можете стати жертвою шахраїв.
⚠️ Вас можуть залучити до протиправної діяльності на шкоду державі, відповідальність, за яку передбачено відповідними статтями Кримінального Кодексу України (ст. 111, 114-2, 113 ККУ).
В разі виникнення вищевказаних подібних ситуацій (телефонні дзвінки, повідомлення в месенджерах, соціальних мережах, та інші способи встановлення контакту з метою начебто надання допомоги в пошуку та звільненні військовополоненого), необхідно відразу звертатись до Управління СБУ в Рівненській області з метою отримання відповідної правової допомоги в межах компетенції.