8 травня — День пам’яті та примирення
Сьогодні, разом з усім демократичним світом та Європою, ми схиляємо голови в пам’ять про жертв найбільшої трагедії ХХ століття — Другої світової війни. Цей день — не про святкування, а про скорботу, пам’ять, біль і переосмислення.
Друга світова війна для України розпочалася нападом нацистської Німеччини на Польщу 1 вересня 1939 року. Уже тоді німецька авіація бомбардувала Львів та інші українські міста. А з 22 червня 1941 року, після вторгнення військ Німеччини на територію СРСР, вся Україна перетворилася на арену жорстоких бойових дій. Близько 7 мільйонів українців було мобілізовано до Червоної армії, і кожен другий з них не повернувся додому.
Ця війна охопила майже весь світ: участь у ній взяла 61 держава, а бойові дії велися на території близько 40 країн. За різними оцінками, війна забрала від 50 до 85 мільйонів життів. Війна тривала шість довгих років, залишивши незгладимий слід в історії людства.
Україна героїчно протистояла нацистам 80 років тому. І не менш запекло продовжує боротися з російськими загарбниками сьогодні. Наша боротьба проти тоталітаризму є послідовною та незламною. Український народ — народ-переможець, а не народ-жертва. І сьогоднішній день — це нагадування, чим закінчується для агресора його бажання загарбати наші землі.
Сьогодні вся наша громада вшанувала пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Ми згадали всіх, хто віддав життя за свободу під час Другої світової війни, а також наших сучасних героїв, які загинули, захищаючи Україну від російської агресії.