Відкриття рахунку, отримання ЕЦП та сплата податків
Відкрити рахунок для ФОП у будь-якому банку України та отримати ЕЦП
Під час візиту до ДФС або в будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів необхідно отримати електронний цифровий підпис (ЕЦП) на електронний носій.
Сплата податків та подання звітів
Після реєстрації ФОП головним обов'язком підприємця стає сплата податків та подання звітності. Кожен ФОП сплачує два основні податки:
- єдиний податок
- єдиний соціальний внесок.
ФОП третьої групи також сплачує податок на додану вартість (ПДВ). Розмір податків, вид звітності та періодичність подання залежать від обраної групи оподаткування:
- ФОП першої групи щомісяця сплачують 302,80 грн ЄП та 1760 грн ЄСВ. Раз на рік подають податкову декларацію;
- ФОП другої групи роблять те ж саме, що й перша група, але розмір ЄП збільшується до 1420 грн;
- ФОП третьої групи щокварталу сплачують ЄП у розмірі 5% від доходу та 5280 грн ЄСВ. Податкові декларації подаються чотири рази на рік — за перший квартал, півріччя, дев’ять місяців та рік діяльності.
ФОП 2 та 3 групи, які мають найманих працівників, крім податкової декларації, подають форму №1ДФ. Загалом ведення звітності на кожній групі доволі просте, з цим можна впоратися самостійно. Всі форми звітів інтуїтивно зрозумілі, а в Інтернеті є безліч прикладів, як їх заповнювати. Те ж стосується податків — вони зручно сплачуються за допомогою банківських додатків та особистого податкового кабінету.
Якщо ви плануєте розпочати підприємницьку діяльність або вже займаєтесь нею, то у вас має бути відкритий ФОП. Це можна зробити будь-яким із описаних способів. Пам’ятайте, що працюючи як ФОП, ви зобов’язуєтеся подавати звіти до податкової та сплачувати податки.