Білокриницька
територіальна громада

Рівненська область, Рівненський район

Друге засідання Робочої групи з питань доступності послуг об’єктів соціальної роботи

Дата: 27.12.2023 11:22
Кількість переглядів: 109

Фото без опису Днями у Білокриницькій громаді  Рівненської області відбулося друге засідання Робочої групи з питань доступності послуг об’єктів соціальної роботи, міжмуніципального співробітництва, підвищення рівня інклюзії.​

Учасники засідання обговорили результати розробки соціального паспорту громади за методологією дослідження, проведеного ГО «Фундація «Простір»» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». У рамках дослідження було проаналізовано стан доступності та чутливості до конфліктів послуг об’єктів соціальної роботи в громаді та планування подальшої діяльності по застосуванню отриманих даних.

У Білокриницькій громаді аналіз анкетних даних вказує на різний рівень доступності послуг для мешканців громади. Соціальні та адміністративні послуги вважаються повністю доступними, про це зазначили 35% і 39% респондентів відповідно, в той час як лише 4% вважають банківські послуги повністю доступними.

Краща ситуація відслідковується у доступності послуг для осіб з інвалідністю: більше половини респондентів вважають соціальні, адміністративні, медичні, поліцейські та поштові послуги рівнодоступними. Однак, третина населення (36% респондентів) відзначає наявність перепон у доступності послуг. Слабке транспортне забезпечення, відсутність аптек у громаді, непристосованість закладів для обслуговування осіб з інвалідністю, слабке кадрове та матеріально-технічне забезпечення вказують на те, що деякі області вимагають уваги та подальшого розвитку для забезпечення всебічної доступності для всіх мешканців.

Також, за результатами дослідження, 33% респондентів зазначили про наявність конфліктів та проблем у громаді, що впливають на соціально-економічний розвиток. Наприклад, серед факторів, які викликають напругу між ВПО та місцевим населенням, респонденти найчастіше вказували на ухилення чоловіків призовного віку від військової служби (15%), обмежений доступ до ринку праці (15%) та мовні відмінності (15%). Ці дані вказують на наявність актуальних соціально-економічних викликів у громаді та необхідність розробки програм для подолання конфліктів, сприяння соціальній інтеграції та забезпечення сталого інклюзивного розвитку громади.

Результати дослідження також вказують на низький рівень участі та залученості громадян до прийняття рішень та вирішення соціальних питань - лише 4% респондентів вказали, що є членами місцевих громадських спілок чи неприбуткових організацій.

Оцінка готовності респондентів об'єднувати зусилля та гуртуватися для вирішення соціальних проблем у середньому складає 8 з 10 балів. Це свідчить про те, що попри обмежену участь у діяльності місцевих громадських спілок чи організацій, біла частина населення готова приймати активну участь у вирішенні громадських питань.

За результатами дослідження було також виявлено, що більшість опитаних респондентів ніколи не беруть участь у засіданнях місцевої ради та не долучаються до роботи консультативно-дорадчих органів.

 

Такі показники свідчать про необхідність розвивати та сприяти ініціативам громадянського суспільства, створюючи умови для більшої взаємодії та відкритого обміну ідеями та думками між місцевим населенням та органами влади.


​Як зазначила Ганна Борова, радниця з питань інклюзії Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»: «Завдяки результатам досліджень Робоча група може ретельніше спланувати свої місцеві стратегії, політики, програми,  та проекти розвитку Білокриницької громади для підвищення рівня інклюзії та доступності послуг об’єктів соціальної роботи в громаді. Я рада, що запропонована нами методика надала вже перші результати, її застосували на практиці члени Робочої групи та долучили місцеве населення».

«Щиро дякуємо всій команді за пророблену роботу та підтримку. Ми готові до подальшої співпраці, будемо дослуховуватися до порад та виконувати рекомендації», ​− Тетяна Гончарук, голова Робочої групи Білокриницької територіальної громади, голова Білокриницької сільської ради.​

Тож за результатами другого засідання Робочої групи:

      ​затвердили соціальний паспорт громади;

      ухвалили врахування результатів дослідження в локальних проєктах та програмах Білокриницької територіальної громади, що буде додатково опрацьовано через наступні засідання Робочої групи;

      запланували  продовжити роботу та провести до кінця 2023 року просвітницькі зустрічі працівників об’єктів освіти з експертами Фундації з інклюзії в освіті;

      продовжити збір даних щодо обґрунтування необхідних закупівель для покращення доступності соціальних послуг  у громаді;

      наступне засідання Робочої групи присвятити опрацюванню рекомендації щодо фізичної та архітектурної доступності послуг об'єктів соціальної роботи, з проведенням навчання застосуванню пристроєм універсального дизайну технічних експертів Фундації та працівників закладів Білокриницької територіальної громади.

Ця зустріч стала важливим кроком для спільного вирішення проблем і покращення якості життя мешканців Білокриницької громади. Результати дослідження та соціальний паспорт будуть опубліковані на сайті громади, а ухвалені рішення покладуть основу для подальшого інклюзивного розвитку громади.

​****
Цей захід був організований ГО «Фундація «Простір» у рамках гранту «Аналіз доступності, чутливості до конфліктів та перспектив розвитку міжмуніципальних соціальних послуг у пілотних громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

 З результатами опитування можна ознайомитися за посиланням: 

 https://rada.info/upload/users_files/04387125/0d0abcf86ac291d640d3bd75e3931562.pdf

Посилання на презинтацію потреб Білокриницької громади

https://rada.info/upload/users_files/04387125/805ec8208b3f835a3dfa6523ae533139.pdf« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь